Skip to main content
Witryna o kamieniarstwie i kominkach

Jak działa biokominek?

Biokominki stale zyskują na popularności. Do ich głównych atutów należy to, że są proste w obsłudze, łatwe w utrzymaniu oraz nie istnieje potrzeba, by podłączać je do przewodów kominowych. Doskonale sprawdzają się w małych mieszkaniach oraz w sytuacjach, kiedy zamierzamy spędzić czas na świeżym powietrzu.

Kominki Śląsk

Jakie rodzaje piecyków na ekologiczne paliwo możemy wymienić?

Biokominki bez względu, na jaki rodzaj się zdecydujemy, cieszą się dużą popularnością i są łatwo dostępne. Wielkim atutem jest fakt, że wpiszą się zarówno w nowocześniejsze wnętrza, jak i do pomieszczeń bardziej tradycyjnych. Kominki są w pełni mobilne, sprawdzą się wszędzie. Dostępne modele to kominki: wiszące, narożne, stołowe, wolnostojące, portalowe.

Czym jest zasilany biokominek?

Paliwem, który zasila biokominek jest bioetanol, który pozyskujemy z surowców roślinnych. Do jego atutów należą biodegradowalność i przyjazność dla środowiska. Bioetanol jest bardzo bezpieczny, gdyż spala się bez osadów, bezdymnie i bezwonnie. Paliwem należy posługiwać się zgodnie z załączoną instrukcją. Ważne jest również, by bioetanol przechowywać we właściwy, należyty sposób. Jeśli interesują Cię nowości w zakresie kominków wejdź na stronę www.kominkibrat-kam.pl, gdzie znajdziesz praktyczne porady z branży budowlanej i kamieniarskiej.

Z jakich elementów składa się biokominek i jak działa?

Najważniejszym elementem będzie zawsze pojemnik na biopaliwo, który umieszczony jest w palenisku. W jego skład wchodzi wkład chłonny umieszczony w biowkładce, która gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania. Nawet gdy paliwo się przewróci, nie wyleje się. Przy zakupie biokominka, warto postawić na te o biopojemnikach, posiadające certyfikat TÜV. Modele te mają dodatkową komorę, która przeciwdziała wylaniu się paliwa. W ich skład wchodzi ponadto wskaźnik maksymalnego poziomu biopaliwa. Ruchoma przesuwka ma na celu wygaszenie płomienia, uchwyt dostarczany jest w większości przypadków wraz z urządzeniem. Kominki posiadają również obudowę, która jest odporna na działanie wysokiej temperatury. Otoczenie kominka również jest chronione przed kontaktem z płomieniem, gwarantem jest w tym przypadku szklana osłona. W biokominku często znajdziemy polana i kamienie ceramiczne, których funkcją jest utrzymanie ciepła przez długi czas, jest to możliwe dzięki właściwościom akumulacyjnym. Takie i inne kominki oferuje firma Kominki Śląsk Abramczyk świadcząca profesjonalne usługi kamieniarskie na terenie województwie śląskiego.

Jaki jest koszt całkowity biokominka?

Biokominki mają różne rozmiary, najtańsze stołowe możemy zakupić już za 150 PLN, nieco większe wolnostojące są w cenie kilkuset złotych, duże o ciekawym designie możemy nabyć za równowartość 1000 PLN. Łatwo dostrzec, że jest to wydatek na każdą kieszeń, chyba że mamy specjalne wymagania, wtedy wydamy nieco więcej, ale często całkowity koszt zamknie się w kwocie kilkuset złotych. Produkt, który otrzymamy, będzie najwyższej klasy, wykonany z najlepszych materiałów o niezwykle ciekawej dekoracji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *