Skip to main content
domki holenderskie całoroczne

Najważniejsze informacje na temat domków mobilnych

Domki mobilne są w Polsce nadal mało popularnym rozwiązaniem, chociaż w ostatnim czasie zaczyna się większe zainteresowanie tego rodzaju mieszkaniami. Dla wielu osób jest to zupełną nowością. Dlatego też, coraz częściej pojawia się wiele pytań związanych z tego typu inwestycją. Najczęściej zadawane pytania przez klientów opublikowaliśmy poniżej. Mamy nadzieję, że pomoże to w rozwianiu wątpliwości i zrozumieniu sposobu budowy i transportu takiego budynku.

Domki holenderskie używane

Gdzie buduje się domy mobilne?

Budowa domku mobilnego trwa w firmowej fabryce, dopiero gotowe domki transportuje się w całości w wyznaczone miejsce przez klienta. Dzięki takiemu rozwiązaniu unikamy problemów związanych z budową na swoim terenie. Niektóre firmy oferują pomoc przy transporcie domków mobilnych. Takie usługi znajdziemy m.in. w firmie Mobilne Domki NS, której oferta dostępna jest na stronie: www.mobilnedomkins.pl/domki-holenderskie.php – fachowcy doradzą przy wyborze odpowiedniego domku oraz dostarczą wybrany pod wskazany adres, całkowicie odpłatnie.

Czy w domku mobilnym można mieszkać przez cały rok?

Domki budowane są przez różnych producentów i w odmiennych technologiach. Dlatego na rynku można znaleźć tak wiele opcji. Wspomniana wcześniej oferta obejmuje domki całoroczne. Wszystkie posiadają zabezpieczenie jaką jest izolacja termiczna dachu, podłóg i ścian wykonaną z wełny mineralnej. W wersji Premium domki posiadają także ogrzewanie elektryczne. Klient może wybrać jeszcze inne typy ogrzewania m.in. panele na podczerwień, ogrzewanie gazowe, kominek na pellet i podgrzewanie podłogowe. Zastosowana technika izolacji i ogrzewania sprawia, że domek zapewnia komfort użytkownikowi przez cały rok niezależnie od warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz. Dodatkowo, ze względu na dużą popularność tego rodzaju inwestycji na Słowacji Mobilné Domy NS kieruje swoją ofertę również do naszych sąsiadów. Asortyment obejmuje szeroki zakres całorocznych domków mobilnych, których cena podlega negocjacji.

Czy postawienie domku mobilnego na działce wymaga pozwolenia na budowę?

Domki mobilne o powierzchni do 35m2 nie wymagają pozwolenia na budowę. Wystarczy tylko zgłosić zamiar postawienia domku na swojej działce do odpowiedniego wydziału Starostwa Powiatowego. W przypadku domków większych niż 35m2 musimy liczyć się z faktem, że pozwolenie będzie konieczne. Istotną kwestią jest wtedy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego i warunki zabudowy. Narzucają one pewne uwarunkowania np. kąt nachylenia dachu czy kolorystykę domku. Warto w takim przypadku zapoznać się z planem zagospodarowania, by nie trzeba było na etapie produkcji dokonywać zmian, które mogą wygenerować dodatkowe koszty. Prawo w temacie domków mobilnych nie jest dobrze sprecyzowane, dlatego zalecamy udanie się do Starostwa Powiatowego, pod które podlega działka, by uzyskać konkretne informację, jak reguluje się przepisy w danym starostwie.

Jak wygląda transport domu mobilnego?

Domki mobilne posiadają koła, ale są one najbardziej przydatne w momencie załadunku i rozładunku. Wykorzystuje się je również w momencie umieszczania budynku w docelowym miejscu. Nie można niestety transportować domku na własnych kołach ze względu na brak homologacji. Niezbędny jest samochód z odpowiednią platformą, na którym umieszcza się dom i transportuje. Domek swymi wymiarami przekracza standardowe ładunki, dlatego by go przewieźć potrzebne jest specjalne pozwolenie od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz pilotaż. Takie transporty zawsze odbywają się w godzinach nocnych.

 

Komentarzy (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *