Skip to main content
Usługi księgowe - UFNIARZ Biuro rachunkowe Ruczaj

Czym zajmuje się biuro podatkowe?

Biura podatkowe, zwane też biurami rachunkowymi, to firmy, które posiadają uprawnienia związane z prowadzeniem ksiąg rachunkowych, na podstawie których świadczą swoje usługi. Zatrudnione w biurach podatkowych osoby posiadają wiedzę, nie tylko z szerokiego zakresu podatków, ale też rachunkowości, prawa pracy i prawa gospodarczego. Czym dokładniej zajmują się biura rachunkowe?

Biuro rachunkowe Kraków Ruczaj

Podstawowe usługi biura podatkowego – wsparcie dla przedsiębiorstw

Biura podatkowe są nieocenionym wsparciem dla wszelkich firm i instytucji, których działalność zobowiązuje do księgowania przychodów i wydatków oraz do odprowadzania wszelkich składek. Do zadań biura rachunkowego należy także obsługa osób prywatnych w zakresie m.in. sporządzania rozliczeń podatkowych oraz rozliczania różnego rodzaju ulg. Podstawą działalnością biur podatkowych jest jednak księgowość dla firm, obejmująca wszelkie usługi związane z płacami, rachunkowością i prowadzeniem dokumentacji, a także kontrolą formalną i rachunkową dokumentów.

Osoby będące przedsiębiorcami, są dla biur rachunkowych zleceniodawcami, którzy muszą mierzyć się z obowiązkami wynikającymi z prowadzenia działalności gospodarczej. Zleceniobiorca – czyli zewnętrzne biuro podatkowe, przejmuje za przedsiębiorców część ich obowiązków, m.in. terminowość i skrupulatność prowadzenia księgowości. Pomocy u biur rachunkowych najczęściej szukają niezbyt duże firmy, które z różnych przyczyn nie są w stanie zatrudnić wewnętrznego księgowego. Jeśli szukasz pomocy biura księgowego w Krakowie sprawdź ofertę doświadczonej firmy UFNIARZ Biuro rachunkowe Ruczaj – https://ufniarz.eu, mieszczącej się przy ul. Tadeusza Szafrana 5d/65 w Krakowie (tel: 660 768 115).

Zakres usług świadczonych przez biura podatkowe

Oprócz podstawowych usług, takich jak księgowanie dokumentów zakupowych oraz sprzedażowych, biura rachunkowe podejmują się szerokiego zakresu usług. Do świadczonych usług należy również obsługa księgowa czy usługi o charakterze kadrowo-płacowym, w które wlicza się sporządzanie umów cywilnoprawnych, rozliczanie zobowiązań podatkowych, naliczanie wynagrodzeń oraz wystawianie zaświadczeń.

Biuro rachunkowe może prowadzić w imieniu swoich klientów komunikację z Urzędem Skarbowym lub organami administracji publicznej. Biura podatkowe pomagają klientom w dopełnianiu wszelkich formalności, jakie wiążą się z rejestracją firmy, podatku lub nawet z pozyskiwaniem środków finansowych na prowadzenie działalności.

Do ważnych usług biur podatkowych wlicza się doradztwo gospodarcze. Obejmuje usługi doradztwa i analizy finansowej, które są podstawą podejmowania jak najlepszych decyzji przedsiębiorczych. Wykwalifikowani księgowi biur rachunkowych zajmują się też analizami ryzyka finansowego oraz opracowywaniem dokładnych strategii planów biznesowych. W zakres usług wchodzi również udzielanie porad prawnych w języku, który jest zrozumiały dla przedsiębiorców i wyjaśnia wszelkie zawiłości m.in. przepisów podatkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *