Skip to main content
Czym się kierować w wyborze firmy sprzątającej do biura?

Jak wybrać dobrą firmę do sprzątania powierzchni biurowych?

Porządek w biurze to bardzo ważna kwestia, o której powinien pamiętać każdy właściciel firmy. Wybór odpowiedniego serwisu sprzątającego nie jest jednak, wbrew pozorom, taki prosty. Firma taka musi być podmiotem odpowiedzialnym, ponieważ odpowiada za utrzymanie porządku, który poprawia warunki zdrowotne oferowane pracownikom. Jak więc wybrać odpowiednią firmę sprzątającą?

Jaka powinna być firma sprzątająca?

To, czy firma sprzątająca jest dobra, zależy od wielu czynników. Przede wszystkim jednak powinna być ona doświadczona. Dlaczego? Ponieważ nie każda osoba sprzątająca jest poprawnie przygotowana i gotowa do tego, aby obsługiwać powierzchnie, które należą do biura. Wybierając firmę sprzątającą do swojego biura, koniecznie przejrzyj jej ofertę, taką jak widoczna przykładowo na stronie https://mgcleaning.pl/uslugi/sprzatanie-biur/, prowadzonej przez krakowskich specjalistów. Jeżeli firma specjalizuje się w chociażby sprzątaniu magazynów, jej pracownicy mogą mieć problem z obsługą sprzętu, którego używa się do sprzątania powierzchni biurowych.

Kiedy powinna pracować firma sprzątająca powierzchnie biurowe?

Firma, która zajmuje się porządkowaniem powierzchni biura lub całej firmy, powinna być praktycznie… niewidoczna. Jej pracownicy nie powinni zbytnio absorbować tym, co aktualnie robią osób, które dla Ciebie pracują. Wybierając taką firmę koniecznie zapytaj, czy osoby w niej pracujące mogą zajmować się porządkowaniem biura w godzinach, kiedy jest ono zamknięte.

Czym wyróżnia się dobra firma sprzątająca?

Jak określić jakość usług firmy sprzątającej?

Jakość usług pełnionych przez pracowników firmy sprzątającej można łatwo „zmierzyć”, patrząc po prostu na efekty jej działań. Pamiętaj, że to, co robi wynajęta przez Ciebie firma, powinna zachować stałe standardy i jakość wykonywanej usługi. Wybierając firmę sprzątającą zapytaj, jaka jest rotacja pracowników. Tak naprawdę, im ona jest mniejsza, tym lepiej. Najidealniejsza sytuacja to taka, w której do sprzątania Twojego biura wyznaczone są konkretne, stałe osoby sprzątające.

Warto też zwrócić uwagę na ceny, jakie oferuje dana firma. Przykładowy cennik usług możesz zobaczyć na podanej stronie internetowej.

Co robi wynajęta firma sprzątająca?

Wybierając firmę sprzątającą, postaraj się sprawdzić, jakie właściwie usługi ona pełni. Często nie wystarczy tylko odkurzyć podłogi czy ściągnąć kurz z półek. Warto wiedzieć, czy wynajęta firma sprzątająca w razie potrzeby umyje okna, wypierze wykładziny czy zdezynfekuje powierzchnie. Sprawdź, czy usługi te znajdują się w wybranym przez Ciebie pakiecie, czy będziesz mieć obowiązek dodatkowego opłacenia działań.

Czym zajmuje się firma sprzątająca biura?

Jak komunikować się pracownikami sprzątającymi?

Warto wspomnieć, że sposób, w jaki komunikujesz się z firmą sprzątającą jest bardzo ważny. Dobra komunikacja bowiem pomaga przy nazywaniu naszych potrzeb. Dzięki niej można również zadawać pytania, na które odpowiedzi pomogą osobom sprzątającym w dokładnej pracy, która będzie Cię zadowalać. Warto więc opracować odpowiednią komunikację pomiędzy osobami odpowiedzialnymi za porządek na terenie Twojego biura.

Jak wybrać odpowiednią firmę sprzątającą?

Wybierając firmę sprzątającą, która w pełni Cię zadowoli, nie kieruj się wyłącznie ceną za wykonywane usługi. Cena nigdy nie powinna być w tej kwestii wyznacznikiem, jednak nadal pozostaje istotną kwestią Przejrzyj portfolio danej firmy. Pamiętaj, że to od porządku w Twoim biurze zależy jego pozytywny wizerunek, ale również przede wszystkim zdrowie i komfort pracy zatrudnianych przez Ciebie osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *