Skip to main content
Montaż wind - Komodo

Jaki rodzaj windy wybrać?

Winda jest elementem każdego wieżowca, a teraz już nawet w bloków czteropiętrowych. Jest to bardzo wygodna forma dostania się na wyższe piętra. Dzięki windzie nie musimy tracić czasu na wchodzenie po schodach. Jest to też duże ułatwienie dla osób starszych czy osób z niepełnosprawnością.

Serwis wind Komodo - windy osobowe i towarowe

Jakie są typy wind i do czego służą?

Windy osobowe

W blokach najczęściej działają windy osobowe, które mogą przewozić ograniczoną liczbę osób. Ograniczenie jest konieczne ze względu na  bezpieczeństwo użytkowników. Taką windą można także przewozić lekkie rzeczy, na przykład w trakcie przeprowadzki, czy remontu. Można wtedy użyć windy do transportu pionowego mebli, czy łóżka. Dźwigi osobowe w blokach szczególnie tych najnowszych są wyposażone w duże udogodnienia. Można w nich znaleźć światła led, czy duże lustra, a niektóre windy mają także telewizory. Również dużą popularnością cieszy się umieszczanie głośników w windach i puszczanie przez nie muzyki. Często takie głośnik można spotkać w hotelowych windach.

Windy towarowe

Windy towarowe są kolejnym rodzajem dźwigów, które służą do przewozu osób wraz z towarami. Idealnie znajdą swoje zastosowanie w magazynach, wielkich halach przemysłowych, czy firmach. Windy towarowe mogą być także używane w szpitalach do przewożenia sprzętu medycznego, czy dla osób zajmujących się sprzątaniem szpitala wraz ze sprzętem. W przypadku takich wind kwestia estetyki schodzi na dalszy plan. Najważniejsza jest jej ładunkowość.

Windy gastronomiczne

Windy gastronomiczne są wykorzystywane do transportu żywności. Zazwyczaj są niewielkich rozmiarów tak, aby zmieściła się w nich przewożona żywność. Są wykorzystywane również w szpitalach dla sektora żywieniowego. Dzięki takim windom pracownicy szpitala mogą szybko rozprowadzić jedzenie po wszystkich piętrach. Można również spotkać te widny w hotelach.

Jak nie dopuścić do awarii windy?

Niezależnie od rodzaju windy należy o nią dbać , tak by zminimalizować ryzyko awarii w transporcie. Dlatego też warto, co jakiś czas zamawiać przegląd firmy serwisowej, która przejrzy wszystkie urządzenia w windzie. Dzięki, temu będziemy mieć pewność, że nasza widna jest gotowa do użytku. Warto także dodać, że wiele firm oferuje 24h serwis wind. Oznacza to, że niezależnie od pory dnia, w razie wypadku możemy liczyć na szybką i sprawną naprawę. Ma to duże znaczenie, szczególnie w windach osobowych, które poruszają się bardzo często. Wybierając firmę do serwisu, czy konserwacji trzeba zwrócić uwagę na jej staż oraz certyfikaty. Polecaną firmą jest Producent wind Komodo: projektowanie, montaż i serwis wind, która z sukcesem działa na rynku od niemal 20 lat! Dzięki takiemu wyborowi będziemy mieć pewność, że naszą windą zajmą się solidni pracownicy, którzy są najlepsi w swoim fachu.

Należy pamiętać, że niezależnie od posiadanego rodzaju windy w swoim przemyśle, czy w blokach trzeba o nie regularnie dbać. Wtedy winda bez żadnych problemów będzie nam długo służyła.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *