Skip to main content
Systemy ERP w e-biznesie

Systemy ERP – jak szukać, żeby znaleźć odpowiedni?

Wiesz czym jest system ERP i jakie korzyści niesie ze sobą a teraz chcesz wybrać ten właściwy dla Ciebie i Twojej firmy? Ważne jest by przy podejmowaniu wyboru kierować się kilkoma poradami, które pozwolą Ci dokonać jak najlepszego wyboru. Oto kilka z nich.

System ERP - oprogramowanie dla firm
Do czego sprawdzi się system ERP?

Odpowiednio dobrany system ERP może stanowić duże ułatwienie dla firmy, głównie dzięki usprawnieniu zarządzania przedsiębiorstwem, jego dokumentami i kluczowymi informacjami. Wspomaga on również kontrolowanie i planowanie zasobów oraz sprzedaży a także ogranicza konieczność ręcznego wprowadzania danych. Aby tak się jednak stało, wybrany przez nas system ERP, musi posiadać pewne kluczowe cechy dające Tobie i Twojej firmie bezpieczeństwo na długi czas.

Jak wybrać najlepiej dopasowany system ERP?

Rynek ERP to przynajmniej kilkanaście różniących się od siebie systemów, z których każdy ma swoje wady i zalety. Ich producenci specjalizują się również w innych obszarach, dlatego najlepiej jest wybierać moduł zaprojektowany przez przedsiębiorstwo z tej samej branży co nasza. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto również porozmawiać z kluczowymi pracownikami firmy, by ustalić jakie problemy konkretnie ma pomóc rozwiązać nam system. Dla przykładu, jeśli posiadamy przedsiębiorstwo o statusie międzynarodowym istotnym aspektem będzie odpowiednie dostosowanie systemu pracy do wielu walut oraz różnych przepisów prawa.

Referencje innych firm mają znaczenie

Nie musimy nikogo przekonywać, że sprawdzone rozwiązanie to takie, które zostanie wielokrotnie ocenione przez różnych użytkowników. Warto więc szukać oprogramowania z duża ilością pozytywnych recenzji. Nie należy również zapominać o opiniach na forach internetowych, gdzie przedstawiany jest ranking systemów ERP, z opisami wrażeń pracowników firm, którzy wcześniej zdecydowali się na wdrożenie interesującego danego rozwiązania.

Systemy ERP w e-biznesie

Elastyczność systemu ERP jako jedna z istotnych cech głównych

Elastyczność i dopasowywanie się do stale zmieniających się procesów biznesowych to ważna cecha dobrego systemu ERP. Przed podjęciem decyzji dobrze jest więc zastanowić się, czy za kilka lat Twoja firma nie rozrośnie się do takiego stopnia, że wybrany przez Ciebie system zacznie nie nadążać za nią i jej rozwojem. Może bowiem okazać się, że lepszym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w nieco bardziej złożony i na tę chwilę nie do końca potrzebny moduł, by zaoszczędzić sobie ponownych zakupów, w cale nie tak odległej przyszłości.

Dlaczego ważne jest przetestowanie wersji demo?

Możliwość pobrania wersji demonstracyjnej lub bezpłatnej prezentacji na temat systemu to zdecydowanie dobre rozwiązanie, z którego warto skorzystać. Takie rozwiązanie pozwala sprawdzić jak wygląda praca z danym systemem oraz przekonać się czy jest on przejrzysty i prosty w obsłudze. Decydując się również na spotkanie z przedstawicielem firmy mamy szanse na zadanie dodatkowych pytań oraz poznanie osoby, z którą w razie wyboru systemu będziemy w stałej współpracy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *