Skip to main content

Własna firma czy praca na etacie?

To pytanie, jakie zadaje sobie zawsze jakiś odsetek osób i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. No cóż, trzeba pracować, żeby mieć z czego żyć, bo przecież pieniądze nikomu nie spadają z nieba, niestety. Na pytanie: własna firma czy praca na etacie nie sposób dać jednoznaczną odpowiedź, bo to przecież kwestia złożona.

Biznes

Ile ludzi, tyle opinii

Na pewno znajdzie się wiele osób, które stwierdzą, że najlepsza jest praca na etacie i przedstawią na poparcie swojej tezy wiele argumentów. Inni z kolei będą twierdzić, że najlepsza jest własna firma i to jeszcze jednoosobowa. No cóż, ludzie mają różne potrzeby, wykazują różne zaangażowanie w to, co robią i oczekują różnych efektów swojej pracy.

Trudności w prowadzeniu własnego biznesu

Przyjrzyjmy się zatem tej kwestii, żeby ją nieco zgłębić, bo może nie wszyscy nie do końca zdają sobie sprawę, jakie wady i zalety ma praca we własnej firmie i praca na etacie. Niektórzy bowiem patrzą tylko i wyłącznie na zarobki, jakie osiągają właściciele prywatnych firm, zupełnie nie zważając na ich ogromne zaangażowanie. Nie trzeba bowiem nikomu tłumaczyć, że posiadanie własnej firmy to w zasadzie „bycie w pracy” często nawet przez 24 godziny na dobę. Ale kto nigdy nie był w takiej sytuacji, tego nie rozumie. A nie zawsze przecież prowadzenie własnego biznesu to nie wiadomo jakie kokosy. Nasze zarobki w dużej mierze zależą od tego, co robimy, jakie zajmujemy stanowisko. Są przecież branże, w obrębie których zarabia się naprawdę duże pieniądze, a są i takie, gdzie zarobki nie są zbyt wysokie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *