Skip to main content
Pierścionek zaręczynowy i obrączka ślubna Łodzińscy Kraków

Jak nosić pierścionek zaręczynowy z obrączką?

Połączenie obrączki i pierścionka zaręczynowego na jednym palcu to niezwykle popularny duet, który ma podkreślić znaczenie obu symboli. W teorii brzmi to bardzo dobrze, jednak w praktyce nie każda obrączka dopasuje się do pierścionka, a łączenie tych dwóch elementów na siłę może wywołać nieco groteskowy efekt. Jak zatem tworzyć takie zestawy? O czym pamiętać komponując duet pierścionek zaręczynowy i obrączka?

Obrączka ślubna i pierścionek ślubny - duet idealny
Jak skomponować duet składający się z obrączki i pierścionka zaręczynowego?

Pierścionek zaręczynowy to piękny symbol oddania i miłości, który powinien być noszony z dumą. Oczywiście ważne jest tutaj jego odpowiednie dopasowanie, o czym możemy przeczytać w artykule https://lodzinscy.eu/blog/porady/jak-mierzyc-pierscionki, gdzie znajdziemy porady na temat dobierania rozmiaru pierścionka zaręczynowego. Oczywiście, nie każda panna młoda po ślubie decyduje się na noszenie pierścionka, który otrzymała na zaręczyny. Jeszcze inne postanawiają zawiesić go na łańcuszku i nosić na szyi. Jednak zdecydowana większość pań umieszcza obrączkę i pierścionek zaręczynowy na jednym palcu.

W przypadku wyboru ostatniej z przedstawionych opcji warto dobrze zastanowić się, w jaki sposób najlepiej dopasować do siebie oba te elementy. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule „Duet idealny – obrączka i pierścionek zaręczynowy na jednym palcu. Podpowiadamy, jak go stworzyć„, który skupia się wokół zagadnienia idealnego połączenia pierścionka zaręczynowego i obrączki.

Nie należy zapominać równie o kilku, niezwykle istotnych zasadach, wśród których możemy wymienić:

  • zasadę kontrastu – w przypadku bogato zdobionych pierścionków zaręczynowych warto postawić na minimalistyczny model obrączki. W ten sposób żaden z elementów zestawu nie będzie musiał konkurować o miano lepszego, a delikatna obrączka podkreśli piękno pierścionka;
  • zasadę spójnej stylistyki – niezwykle istotne jest, by obrączka i pierścionek zaręczynowy były możliwie jak najbardziej spójne. W wielu salonach jubilerskich możemy znaleźć gotowe zestawy oraz specjalne kolekcje obrączek i pierścionków, dzięki czemu nie musimy zastanawiać się, czy odpowiednio dopasowaliśmy do siebie te elementy.
  • materiał wykonania – decydując się na biżuterię z tego samego kruszcu, należy zwrócić uwagę na próbę oraz odcień materiału, tak by oba elementy pasowały do siebie. Ciekawym rozwiązaniem może być również połączenie dwóch kruszców poprzez skomponowanie pierścionka z żółtego złota i obrączki ze złota białego.

Pierścionek zaręczynowy i obrączka ślubna Łodzińscy Kraków

Jaki pierścionek dopasować do minimalistycznej obrączki?

Minimalistyczna obrączka ślubna to wybór, który otwiera nam szerokie pole do popisu w kwestii doboru pierścionka zaręczynowego. Oczywiście, by tak się stało, musi być ona odpowiednio dopasowana. Pomocny może się tu okazać artykuł https://lodzinscy.eu/blog/porady/jak-dobrac-rozmiar-obraczki-poznaj-liste-rzeczy-o-ktorych-warto-pamietac, w którym znajdziemy przydatne informacje na temat doboru rozmiaru obrączki.

Do obrączki utrzymanej w minimalistycznym stylu będzie pasował niemalże każdy pierścionek. Może to być równie skromny model z małym kamieniem lub bogato zdobiony pierścionek z jednym diamentem lub wieloma kamieniami ułożonymi w fantazyjny wzór. Tego typu obrączki sprawdzą się również przy kamieniach w innych, nawet nietypowych kolorach.

Jaki pierścionek dopasować do obrączki z kamieniami?

Obrączka ozdobiona kamieniami to model, który nieco zawęża nam możliwość wyboru. W przypadku modeli o cienkiej obrączce warto jest dopasować analogicznie wyglądający pierścionek zaręczynowy. W kolei przy mocno zdobionych modelach należy zrezygnować z kwiecistych pierścionków i dużych kamieni, które mogą wywołać chaos i efekt kiczu. Najlepszym rozwiązaniem będzie tu delikatny pierścionek o niewielkim oczku.

Decydując się na noszenie duetu składającego się z pierścionka zaręczynowego i obrączki umieszczonych na jednym palcu powinniśmy przede wszystkim postawić na naszą wygodę i komfort. Pamiętajmy, że oba te elementy nie powinny się o siebie ocierać, ani przeszkadzać nam w wykonywaniu codziennych czynności.

Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *