Skip to main content

Jak dobrać kwiaty odpowiednio do okazji?

Kwiaty to najlepszy sposób na podkreślenie wyjątkowych chwil i ukoronowanie ważnych momentów. Wyrażają uczucia, tkwiące głęboko w sercu i zastępują słowa, które niekiedy trudno wypowiedzieć. Świetnie sprawdzają się również jako ozdoba, subtelnie uzupełniająca aranżacje wnętrz na różne uroczystości. Warto pamiętać jednak, aby kwiaty dobrać odpowiednio do okazji. Inny bukiet należy wręczyć szefowej, inny mamie, a jeszcze inny ukochanej kobiecie.

Wiązanka ślubna

Okolicznościowe wiązanki i bukiety

Wybierając kwiaty dla bliskiej osoby, warto kierować się jej gustem. W takiej sytuacji można wybrać nie tylko kwiaty cięte, ale również i doniczkowe.

Najbardziej uniwersalnymi kwiatami są niezaprzeczalnie róże. Sprawdzą się one zwłaszcza w przypadku zakochanych – niezależnie od stażu i stopnia zaawansowania związku. Czerwień wyraża miłość i namiętność oraz gorące uczucie, rodzące się w sercu osób, obdarzających się wzajemnie miłością. Nie warto jednak ograniczać się wyłącznie do tej barwy. Jeśli wiesz, że ukochana osoba preferuje inne kolory, śmiało możesz wybrać jej ulubione odcienie. Dziś barwy róż to tylko symbolika, która – choć piękna – powoli zatraca się wraz z upływem kolejnych lat.

Okazanie wdzięczności czy podziękowanie za pomoc to okazja, przy której doskonale sprawdzą się gerbery czy anturium. To niezobowiązujące kwiaty, cechujące się wyjątkową elegancją i stonowaniem.

Pogrzeby to z kolei uroczystość, której nieodłącznie towarzyszą charakterystyczne wieńce i wiązanki. Wybierane do nich są najczęściej chryzantemy, goździki, mleczyki i lilie.

Najlepiej zaufać doświadczeniu florystów z Kwiaciarni Bazylia (bukieciarniabazylia.pl), którzy z pewnością dobiorą gatunki i kolory kwiatów do okazji, którą mają one uświetnić.

Ślubne bukiety

Ślub to jeden z najważniejszych, a zarazem najpiękniejszych momentów w życiu kobiety. Nic dziwnego, że bukiety dobierane są z wyjątkową precyzją i zaangażowaniem. Bukiet powinien nie tylko stanowić dopełnienie wystroju kościoła i weselnej sali, ale również współgrać z gustami i preferencjami panny młodej. Wiązanki ślubne składają się na ogół z lilii, frezji, tulipanów, konwalii, storczyków czy hortensji. Często wybierane są również białe róże, jako symbol niewinności i czystości kobiety, wstępującej w związek małżeński.

Jak stworzyć najpiękniejszy bukiet?

Tworząc bukiet, należy zachować kilka zasad, by oczarował on obdarowywaną osobę swoim pięknem. Przede wszystkim warto postawić na umiar. W przypadku bukietów nie liczy się bowiem wielkość, a nadmiar wcale nie prowadzi do najlepszych efektów. Co ciekawe, najlepiej wyglądają bukiety, składające się z nieparzystej liczby kwiatów. Wyjątek stanowią tutaj te, które wręczane są z okazji rocznic czy urodzin. Dobrym pomysłem jest również dołączenie bileciku, który uczyni bukiet bardziej osobistym i z pewnością wywoła uśmiech na twarzy obdarowanej osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *