Skip to main content
Grzejnik łazienkowy wodno-elektryczny

Jaki grzejnik łazienkowy wybrać?

Z pewnością zaprojektowanie łazienki, która spełni nasze, oczekiwania nie jest łatwe. Nie można zapomnieć o fakcie, iż dużo czynników składowych wchodzi w skład funkcjonalności oraz estetyki tego pomieszczenia. Projektując pokój, w którym będziemy dbać o naszą higienę warto skorzystać z jakościowych materiałów i adekwatnej aranżacji przestrzeni. Najważniejszym aspektem, aby stworzyć idealną łazienkę, jest właściwe umieszczenie urządzeń wykorzystujących instalację wodną, do których należy między innymi grzejnik.Grzejnik wodno elektryczny - Sklep z grzejnikami Terma-Tech s.c.

Co trzeba wiedzieć o grzejnikach łazienkowych?

Grzejniki są nieodłącznym elementem każdej dobrze wyposażonej łazienki. Podczas zimowych warunków dobrze działający grzejnik łazienkowy z grzałką sprawia, iż po wyjściu spod ciepłego prysznica bądź kąpieli nie będziemy odczuwać nieprzyjemnych dreszczy. Dzięki stałemu ocieplaniu powietrza w łazience, urządzenie grzewcze jednocześnie kontroluje wilgotność powietrza, która czasami w łazience może wynosić, aż 70%. Dla każdego budynku mieszkalnego ogromnie ważne jest kontrola wilgotności powietrza oraz temperatury. Do pomiaru tych zjawisk służy nieduże urządzenie, jakim jest higrometr. Jeżeli podczas pomiaru uzyskamy odpowiedź o nieprawidłowym pomiarze, wówczas ten znak powinien skłonić nas do zakupu osuszaczy powietrza czy nawilżacza, aby wszyscy domownicy, byli zdrowi. Powstawaniu grzybów czy pleśni sprzyja m.in.: wysoka wilgotność powietrza w łazience, słaba cyrkulacja powietrza i niewystarczające ogrzewanie. Ich obecność jest bardzo szkodliwa dla osób starczych, dzieci, jak i alergików. Pomimo ogrzewania podłogowego może się okazać, iż w łazience nie obejdzie się bez grzejnika. Najczęściej dzieje się tak w przypadku, kiedy łazienka wyróżnia się dużą kubaturą lub, gdy łazienka jest narożna, czyli łączy się z dwiema zewnętrznymi ścianami budynku. Jakie dodatkowe funkcję pełnią grzejniki łazienkowe? Nowoczesne egzemplarze charakteryzują się tym, iż dzięki praktycznemu kształtowi można łatwo je wieszać. Grzejnik jest najlepszym miejscem do przechowywania ręczników. Dlatego projektowane są grzejniki w stylu drabinkowym, aby zmieściło się na nich jak najwięcej ręczników lub ubrań . Szeroką gamę grzejników łazienkowych oferuje strona sklep.terma-tech.pl, gdzie znajdziesz nowoczesne grzejniki hybrydowe wodno-elektryczne z wbudowaną grzałką ONE.

Grzejnik łazienkowy z grzałką

Jaki grzejnik wybrać?

Najczęściej grzejnik jest podpięty do instalacji wodnej. Jednakże, kiedy grzejnik nie został włączony w plany łazienki, a ogrzanie pomieszczenia jest konieczne, wówczas nie trzeba przeprowadzać większego remontu. Wystarczy zakupić model zasilany elektrycznie. Tradycyjne grzejniki są produkowane ze stali, aluminium oraz miedzi, ale to te pierwsze cieszą się największym zainteresowaniem. Oczywiście nie można zapomnieć o wykończeniu. Najlepsze artykuły są malowane metodą proszkową, dzięki której powierzchnia przez wiele lat będzie gładka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *