Skip to main content

Jakie elektronarzędzia warto mieć w domu?

W każdym domu czy też mieszkaniu czasem zachodzi potrzeba wykonania drobnej naprawy lub remontu. W takim momencie często prace można wykonać samemu, bez konieczności wzywania ekipy fachowców. Potrzebne nam jednak będą do tego pewne narzędzia, w których skład wchodzą także elektronarzędzia. Posiadanie takich przyrządów w domu jest tak naprawdę konieczne, bo nigdy nie wiemy kiedy mogą okazać się przydatne. Czasem przy skręcaniu mebli z marketu lub przy montażu dekoracji na ścianie możemy sobie nie poradzić bez odpowiednich elektronarzędzi. W tym artykule przedstawiamy najważniejsze elektronarzędzia, które warto by znalazły się w każdym domu.

Narzędzia ręczne, elektronarzędzia AKU Tools

Wkrętarki

Przede wszystkim w każdym domu i mieszkaniu na wyposażeniu powinna znajdować się wkrętarka. To proste narzędzie, które może okazać się niezbędne podczas najprostszych prac. Służy głównie do wiercenia i wkręcania śrub. Mając w domu wkrętarkę, nie musimy się męczyć z mozolnym wkręcaniem za pomocą śrubokręta. Wkrętarki mogą także wywiercać otwory w różnych materiałach takich jak np. drewno czy metal. Na rynku dostępne są zarówno wkrętarki zasilane bezpośrednio z sieci, jak i wkrętarki zasilane z akumulatorów. Warto jednak mieć na uwadze, że akumulatorowe wkrętarki cechują się mniejszą mocą, za to są bardziej poręczne. Na potrzeby drobnych prac domowych w zupełności wystarczają. Charkterystykę wiertarek, niezbędnych do posiadania w domu każdego majsterkowicza, znajdziesz na stronie firmy AKU Tools która oferuje narzędzia ręczne, elektronarzędzia oraz artykuły BHP dla klientów hurtowych i detalicznych w branży narzędziowej oraz budowlanej.

Wiertarki i młoty udarowe

Do nieco większych elektronarzędzi, które mogą okazać się przydatne w każdym domu, należą wiertarki i młoty udarowe. Są znacznie większe od wkrętarek i cechują się większą mocą. Wyposażone w udar elektronarzędzia umożliwiają skuteczne wiercenie w bardzo twardych ścianach. Z ich pomocą wywiercisz otwory, które mogą posłużyć np. do wieszania półek. Warto przed zakupem takiego sprzętu sprawdzić, czy posiada on system antywibracyjny, który zapewnia większy komfort pracy. Trzeba się również liczyć z tym, że koszt zakupu takiej wiertarki jest dość wysoki, dlatego czasem warto, jest zdecydować się na zakup używanego sprzętu. Dobrze również by taki sprzęt do wiercenia posiadał sprzęgło bezpieczeństwa, które przydatne jest w m0omencie gdy dojedzie do blokady wiertła.

Elektronarzędzia AKU Tools

Elektronarzędzia ogrodowe

Osoby mieszkające w budynkach, które posiadają, chociażby mały ogródek, powinny wyposażyć się także w elektronarzędzia, które pozwolą skutecznie go pielęgnować. Niezbędne są przede wszystkim elektryczne kosiarki i podkaszarki. W zupełności wystarczają do koszenia niewielkich ogródków. Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom są łatwe w przechowywaniu i jednocześnie spełniają całkowicie swoje zadanie. Dla osób, które posiadają w swoim ogródku inne rośliny, przydatne będą również takie sprzęty jak odkurzacze do liści, nożyce do żywopłotu oraz piły łańcuchowe. Dzięki nim zadbasz kompleksowo o swój ogródek. Osoby, które nieco bardziej lubią majsterkować, mogą wyposażyć się także w szlifierki i frezarki. Te proste elektronarzędzia często w najbardziej nieoczywistych chwilach stają się niezastąpione, dlatego dobrze by znalazły się w każdym domu.

Poznaj szeroką ofertę narzędzi i elektronarzędzi wspomnianej firmy AKU Tools. Znajdziesz tutaj produkty marek Milwaukee oraz innych, czołowych producentów, akcesoria BHP, tarcze diamentowe, a także nowoczesny system poziomowania płytek Tiramisu – każdy, kto właśnie rozpoczyna remont, znajdzie tutaj odpowiedni sprzęt dla siebie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *