Skip to main content
Firma geodezyjna Myślenice

Kiedy należy skorzystać z usług geodety?

Geodeta to specjalista, którego obecność jest obowiązkowa na terenie każdej budowy, czy też przy dokonywanej modernizacji budynku. Od niego rozpoczyna się również proces budowy własnego lokum, gdyż fachowiec ten za pomocą map wyznaczy dokładnie granice działki budowlanej, na której powstanie nieruchomość. Ponadto wytyczy obrys budynku oraz będzie służył wsparciem w wielu innych czynnościach.

Czym zajmuje się geodeta?

Prześledźmy teraz pokrótce, jaki jest minimalny zakres usług geodezyjnych niezbędnych na każdej budowie. Otóż na samym początku geodeta przygotowuje mapę do celów projektowych. Jest ona potrzebna architektowi, który na jej podstawie może dokładnie rozplanować mający powstać na przykład dom jednorodzinny, jak również inne projektowane elementy oraz przyłącza do mediów. Kolejnym krokiem wyżej wymienionego fachowca jest wykonanie czynności polegającej na wytyczeniu zabudowań na działce budowlanej. Dotyczy to zarówno budynku mieszkalnego, jak i każdego innego obiektu. W tym celu należy dokonać odpowiednich pomiarów, które pozwolą na wytyczenie obrysów fundamentów. To wszytko ma fundamentalne znaczenie, ponieważ dzięki staraniom geodety dokładnie wiemy, gdzie ma powstać dom czy zakład produkcyjny. Po wykonaniu wyżej opisanych prac pozostaje naniesienie na mapę wszystkich zabudowań i przyłączy. Jest to nam potrzebne do tego, żeby stosowny urząd mógł nam wydać odpowiednie zezwolenia. Bardzo ważną sprawą jest to i z tego powinienem zdawać sobie sprawę każdy inwestor, iż wymienione powyżej usługi geodezyjne są obowiązkowe dla każdej budowy. Nie wolno tego kroku pominąć, gdyż te kwestie precyzyjnie regulują przepisy prawa budowlanego. Jeśli mieszkasz na terenie województwa małopolskiego, być może zainteresuje Cię firma GEOinvest, znajdująca się przy ul. Anieli Salawy 93 w Sieprawiu, której szczegóły oferty znajdziesz na stronie: http://www.geoinvest24.pl lub pod numerem telefonu: 603 743 591. Firma geodezyjna oferuje: mapy geodezyjne, pomiary powykonawcze, podziały nieruchomości, inwentaryzację geodezyjną czy obsługę inwestycyjną.

Usługi geodezyjne

Dodatkowe usługi firm geodezyjnych

Ze wspomożenia geodety możemy także skorzystać w takich przypadkach, jak chociażby w sytuacji, gdy chcemy działkę rolną przekształcić w budowlaną, wyrażamy chęć ogrodzenia swojej parceli, a nie jesteśmy w stanie dokładnie odtworzyć jej granic. Dzieje się tak dlatego, ponieważ kamienie graniczne są już wskutek upływu czasu niewidoczne. Pomoc otrzymamy również między innymi w sytuacji konfliktowej z sąsiadem zza płotu, gdzie kwestia sporna dotyczy tego, jak przebiega linia graniczna sąsiadujących gruntów.

Jak widać z powyższego, pomoc geodety jest nieodzowna na wielu płaszczyznach, dlatego najlepszym pomysłem jest nawiązanie z nim współpracy już na samym początku robót związanych ze wznoszeniem nieruchomości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *