Skip to main content
Bejto materace

Materac dla alergika – który będzie najlepszy?

Problem z alergiami dotyczy coraz większego procenta dorosłych. Leki łagodzą objawy alergii, ale nie rozwiązują w pełni problemu. Przedsiębiorstwa znajdując niszę na rynku, starają się odpowiedzieć na potrzeby osób cierpiących na alergie.

Materace piankowe

Jakie alergeny pojawiają się w materacach?

Alergeny najczęściej występujące w materacach to roztocza, grzyby i bakterie. Roztocza to mikroorganizmy z rodziny pajęczaków. Te stworzenia żywią się martwym naskórkiem, który jest gubiony w nocy. Najwięcej z nich znajduje się w pościeli, materacach zasłonach i dywanach. Ich odchody są silnie alergiczne i odpowiadają za chrypę, czy poranny katar. Bakterie najczęściej pojawiają się na materacach przez przenoszące je zwierzęta domowe. Bakterie okrężnicy czy E coli są bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Dlatego jeśli zwierzęta wchodzą na łóżko, to warto znacznie częściej zmieniać pościel. W domach, gdzie występuje duży problem z wilgotnością, może pojawić się problem z grzybem. Pojawiająca się pleśń jest niebezpieczna dla zdrowia nie tylko dla u alergików.

Rodzaje materacy hipoalergicznych

Na rynku pojawia się wiele rodzajów materaców skierowanych do alergików. Ich szeroka oferta widnieje na stronie: https://www.bejto-materace.pl, gdzie znaleźć można materace kieszeniowe, piankowe, termoelastyczne, jak również wersje dla alergików. Hipoalergiczne materace gwarantują świeżość i czystość oraz zmniejszają ryzyko podrażnienia skóry.

Materace piankowe wysokoelastyczne

Jeden z najpopularniejszych rodzajów materacy dla alergików. Porowata struktura materaca odprowadza wilgoć, dzięki czemu istnieje mniejsze prawdopodobieństwo pojawienia się grzyba. Ponadto w suchym środowisku roztocza wolniej się rozmnażają.

Materac piankowy termoelastyczny

Materac zrobiony jest ze składników pochodzenia syntetycznego, które zmniejszają ryzyko pojawienia się reakcji alergicznej. Przez sposób wykonania materac dostosowuje się do kształtu ciała i dopiero po chwili wraca do pierwotnego kształtu.

Materace piankowe dobrze przepuszczają powietrze. Syntetyczne materiały lepiej sprawdzają się w przypadku alergików. Dodatkowo w przypadku problemów z alergią oprócz samego materaca warto jeszcze zainwestować w pokrowiec hipoalergiczny.

Na czym skupić się przy wyborze materaca?

Przy wyborze materaca warto przede wszystkim skupić się na wypełnieniu materaca. Dlatego, że to w nim gromadzi się najwięcej alergenów. Podczas zakupu należy sprawdzić, jak wykonany jest pokrowiec. To od niego zależy czy produkt dobrze odparowuje nadmiar wody. Materace hipoalergiczne są droższe od klasycznych. Powinny posiadać atesty i certyfikaty, które potwierdzają właściwości produktu.

Niezależnie od rodzaju wybieranego materaca powinien on być dwustronny. Taki produkt można co jakiś czas odwracać, dzięki czemu znacznie wydłuża się okres jego użytkowania.

Minimalizowanie objawów alergii

Nawet najlepszy hipoalergiczny materac nie pomoże jeśli w sypialni będzie pojawiał się kurz. Alergicy powinni często zmieniać pościel i pokrowiec. Warto prać je w wysokiej temperaturze, by pozbyć się drobnoustrojów. Dobrze sprawdza się odkurzanie materaca oraz częste ścieranie kurzy w sypialni. Stosowanie środków zmniejszających zaleganie kurzu pozwoli na zwiększenie komfortu alergików. Najprostszym sposobem na zmniejszenie ilości roztoczy w powietrzu, jest wietrzenie sypialni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *