Skip to main content

Czym są usługi transkrypcji?

Dokładne zdefiniowanie rzeczy, bez których Twoja firma nie może żyć – a co dopiero bez nich prosperować – powinno być priorytetem dla każdego początkującego przedsiębiorcy. Od platform do zarządzania projektami i narzędzi do współpracy po sale konferencyjne i wewnętrzną komunikację dla swojego zespołu – musisz zapewnić, aby wszystko działało.

Transkrypcje nagrań SpiszeTo

Popularność transkrypcji

Dla wielu firm transkrypcja nagrań audio jest istotną częścią codziennej pracy. Nastąpiła ogromna zmiana treści pisemnej na audio i wideo, co oznacza, że ​​istnieje mnóstwo danych do wpisania przez usługę transkrypcji audio. Nagrywanie dźwięku również stało się znacznie prostsze; nagrywanie wywiadów, spotkań i seminariów jest obecnie popularną praktyką w wielu branżach. Transkrypcja to nic innego jak przepisywanie nagrań. Jeżeli chcesz zamówić transkrypcję, to istnieje wiele firm, które się tym zajmują.

Większość firm nie zdaje sobie sprawy z pełnego potencjału nagrań, a niektóre pozostawiają słowo mówione w plikach audio bez ich transkrypcji – ale czy jest to skuteczny sposób na zapewnienie prosperowania firmy?

Co to jest transkrypcja dźwięku?

Transkrypcja audio to proces konwertowania mowy z pliku audio na tekst pisany. Może to być dowolne nagranie zawierające dźwięk – nagranie wywiadu, badania naukowe, nagranie wideo z przemówienia prababci na przyjęciu urodzinowym lub nagranie z firmowego ratusza.

Produktywność jest istotną częścią codzienności każdego dziennikarza. Dotrzymywanie terminów, planowanie ważnych wywiadów i szybkie zmienianie artykułów, które przyciągają i przykuwają uwagę, jest naprawdę trudne, więc musisz podejmować mądre decyzje dotyczące narzędzi, które Ci pomogą.

 

Tarnskrypcja wykonywana w SpiszeTo

Nagrywanie wywiadów

W świecie dziennikarstwa i mediów automatyczna transkrypcja audio jest tajną bronią reportera. Pozwala dziennikarzowi skupić się całkowicie na wywiadzie i uzyskać jak najlepsze informacje bez martwienia się o robienie notatek. Oprogramowanie do transkrypcji audio tworzy w pełni przeszukiwalne transkrypcje, co ułatwia życie dziennikarzom. Transkrypcja jest niezbędna w świecie wideo, ponieważ wielu z nas konsumuje wideo bez dźwięku ze względu na dostępność, środowisko lub osobiste preferencje, co sprawia, że ​​napisy są konieczne.

Oprogramowanie do transkrypcji

Dodawanie napisów i podpisów do plików wideo może być czasochłonne dla osób dokonujących transkrypcji ręcznie – wpisywanie całego materiału filmowego nie jest najlepszym sposobem wykorzystania czasu żadnego edytora wideo. Oprogramowanie do zautomatyzowanej transkrypcji tworzy pliki transkrypcji, które pomagają szybko i łatwo udostępnić widzom wideo na żywo w Internecie. Rejestrowanie i analizowanie informacji jest podstawą każdego projektu badawczego. Grupy fokusowe, wywiady i wszelkiego rodzaju techniki badawcze wymagają nagrania audio i transkrypcji, aby stworzyć podstawę projektu. Analizowanie transkryptów jakościowych w celu znalezienia wzorców i udowodnienia hipotez jest tym, w którym naukowcy znajdują wartość w swoich danych. Ręczne wyszukiwanie wzorców w zestawach danych jest czasochłonne i nieproduktywne; zautomatyzowana transkrypcja dźwięku szybko staje się głównym narzędziem dla naukowców, ponieważ tworzy w pełni przeszukiwalne, dokładne transkrypcje nagranych plików, aby pomóc naukowcom skuteczniej osiągać swoje cele. A dzięki narzędziom do kodowania i tagowania motywy pojawią się same.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *