Skip to main content

Czy warto wziąć auto w leasing?

Jeszcze stosunkowo niedawno leasing samochodu był możliwy jedynie dla tych osób, które posiadają własną firmę. Tylko oni mogli skorzystać z tej możliwości. Jednak dzisiaj każdy może wziąć auto w leasing i nie trzeba posiadać żadnej działalności gospodarczej. Warto więc dowiedzieć się jak wygląda leasing auta, ponieważ może się okazać, że będzie to dla nas znacznie korzystniejsze rozwiązanie.

Leasing

Korzyści leasingu

Jeżeli właśnie zastanawiamy się nad zakupem samochodu, to temat leasingu z całą pewnością powinien nas zainteresować. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy jeździć nowym samochodem prosto z salonu, a nasze finanse nie zostaną bardzo obciążone. Leasing na pewno wydaje się korzystniejszym rozwiązaniem niż kredyt na samochód, który będziemy spłacać przez długi czas. Rata leasingu jest bowiem znacznie mniejsza, a po zakończeniu umowy leasingu możemy stać się właścicielem samochodu bądź wymienić auto na inne. Trzeba przyznać, że z takiego rozwiązania korzysta coraz więcej osób, ponieważ w ten sposób można cały czas jeździć dobrym autem. Utrzymanie samochodu nie jest już tak kosztowne i mniej wydajemy na jego naprawę, ponieważ jeździmy nowym autem prosto z salonu.

Oczywiście decydując się na leasing nie stajemy się właścicielem wybranego przez nas samochodu. Może to nawet lepsze rozwiązanie, ponieważ nie musimy się martwić tym, że w pewnym momencie będziemy go sprzedawać, a nikt go nie będzie chciał kupić. Mamy wybór i możemy w pewnym momencie stać się właścicielem samochodu, albo wziąć w leasing kolejny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *