Skip to main content
karta paliwowa Moyl - tankuj i oszczędzaj

Czym jest i jakie możliwości oferuje karta paliwowa?

Firmy, które korzystają z pojazdów oraz kart paliwowych zyskują ogromne korzyści dla siebie. Z karty paliwowej coraz chętniej korzystają właściciele dużych flot samochodowych oraz małe firmy jednoosobowe. W szczególności obsługa flot samochodowych wymaga wydajności i organizacji bez problemów. Korzystanie z karty ułatwia zarządzanie.

karty paliwowe prepaid - Moyl

Czym jest karta paliwowa Moyl?

Wyglądem, karta paliwowa Moyl przypomina kartę płatniczą, którą otrzymujemy w banku. Różnica między kartą płatniczą a kartą paliwową polega na tym, że jest ona wydawana nie na konkretną osobę, tylko na pojazd. Dzięki temu jest upoważniony do korzystania także pracownik firmy, np. kierowca. Karta paliwowa daje możliwość na bezgotówkowe uiszczanie opłat za tankowanie samochodu. Kluczową rzeczą w karcie paliwowej jest to, że ceny oferowane właścicielom są dużo niższe aniżeli oferowane Klientom prywatnym. Kartą paliwową Moyl można zapłacić także za akcesoria samochodowe takie, jak oleje, czy płyny do spryskiwaczy.  Karta może zawierać funkcję prepaid z określonym limitem kwoty, którą można wydać lub z odroczonym terminem płatności.

Korzyści płynące z posiadania karty płatniczej

Główną korzyścią posiadania karty paliwowej Moyl, jak podaje strona https://www.moyl.pl/zalety-karty – jest możliwość kupna paliwa za niższą cenę. Posiadając kartę paliwową, Klienci mogą skorzystać z oferty zniżek na stacji benzynowej, lecz kwota, jaka będzie obowiązywała za konkretny rodzaj paliwa, jest uzależniona w sposób indywidualny dla konkretnej firmy. Szczególnie na spore oszczędności z pomocą karty paliwowej mogą liczyć właściciele dużych flot samochodowych, np. przy zakupie benzyny, zniżki będą naliczane od ceny hurtowej, co w efekcie znaczy, że im więcej paliwa kupuje dana firma, tym zyskuje większe zniżki. Pracownicy, którzy są zatrudniani w firmach flot samochodowych, cenią sobie kartę paliwową za tankowanie pojazdów służbowych bez konieczności płacenia na stacjach paliwowych z prywatnych pieniędzy.

karta paliwowa Moyl - tankuj i oszczedzaj

Kartę przeznacza się na wydatki związane z samochodem i paliwem, wobec tego nie ma wątpliwości, na co wydawane są pieniądze firmy. Przeważająca część kart jest zaopatrzona w elementy sterujące, które można wykorzystać na potrzeby firmy, np. można ustawić na każdej wydanej karcie paliwowej limit wydatków.

Gdzie można płacić kartą paliwową?

Kartą paliwową można płacić zarówno w Polsce, jak i za granicą, jednak, to, na jakich stacjach benzynowych i w jakich krajach można skorzystać z karty paliwowej, zależy od zakresu oferty i wydawcy, przez którego została wydana.

Karta paliwowa, a łatwe fakturowanie we firmie

Dzięki karcie paliwowej kierowcy nie muszą każdorazowo prosić o wystawienie faktury za tankowanie. Każda transakcja jest zapisywana w systemie elektronicznym. W związku z tym wystawiana jest faktura zbiorcza na podstawie listy elektronicznych płatności.

 

Komentarzy (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *