Skip to main content
Top 10 atrakcji w Nowym Sączu

Atrakcje w Nowym Sączu – miejsca, które warto odwiedzić będąc w mieście

Nowy Sącz to popularne miejsce turystycznych wycieczek. Nic w tym dziwnego – miasto oferuje wiele atrakcji, zarówno pięknych zabytków, jak i bardziej nowoczesnych miejsc rozrywki. Poniższy artykuł przedstawi wybór punktów, które najlepiej odwiedzić podczas pobytu w Nowym Sączu.

Dom Robotniczy - Pokoje Gościnne Nowy Sącz

Dom Robotniczy

110 lat temu był to ośrodek kulturalny, który wznieśli znudzeni i sfrustrowani pracą w towarzystwie gimnastycznym kolejarze. Obecnie budynek dawnego ośrodka sztuki przekształcony został w miejsce, w którym turyści mogą wynająć pokoje na czas pobytu w mieście. Jego niewątpliwą zaletą są walory architektoniczne i estetyczne. Budynek pomimo wiekowości zachował się w perfekcyjnym stanie.

Miasteczko Galicyjskie

Jest to miejsce szczególnie drobiazgowej rekonstrukcji historycznej. Dzięki temu odwiedzając to miejsca można odnieść wrażenie podróży w czasie. Można w nim zobaczyć ratusz, w którym rezydują miejskie władze samorządowe, dwór szlachecki, a także dawne domy z przyległymi do nich drobnymi warsztatami, w których uprawiano różne rzemiosła. Można także zakosztować dawnych kulinariów w gospodzie odwzorowującej stare trendy budowlane i spożywcze. Jest to zaledwie początek atrakcji w Nowym Sączu. Pełną listę można uzyskać odwiedzając stronę Top 10 atrakcji w Nowym Sączu – przekonasz się sam, że to miejsce nie pozwoli Ci się nudzić!

Zamek w Nowym Sączu

Jest to jeden z najstarszych zamków w Polsce. Wzniesiono go w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych trzynastego wieku. Zleceniodawcą budowy zamku był król Polski Kazimierz Wielki, o którym popularnie mówi się, że „zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną”. Niestety ząb czasu nie był łaskawy dla tego pięknego miejsca. Jedyną dostępną do zwiedzania pozostałością jest Baszta Kowalska. Jednak mimo to Zamek w Nowym Sączu bez dwóch zdań zasługuje na odwiedziny.

Zamek w Nowym Sączu

Mury Miejskie w Nowym Sączu

Pamiętają one czternaste stulecie, to jest czasy oblężeń i częstych wojen. Miały one chronić miasto przed obcymi wojskami. Dziś na szczęście są wyłącznie pięknym zabytkiem. Przechadzając się wzdłuż ich linii można odwiedzić trzy bramy, którymi podróżni wjeżdżali do miasta, kiedy jego granice wyglądały zupełnie inaczej, niż dziś. Na ulicy Matejki można zobaczyć resztki wału ziemnego, które zachowały się do naszych czasów. Baszta Kowalska przy zamku to jedna z wieży, na których stali strażnicy miasta.

Bazylika Świętej Małgorzaty

Miejsce to mogą odwiedzić nie tylko osoby religijne. One mogą oczywiście skorzystać ze mszy i innych nabożeństw regularnie odprawianych tej świątyni. Jednak turyści, nawet ci niewierzący lub innego wyznania, bez wątpienia docenią walory estetyczne i architektoniczne bazyliki. Jest to jeden z zabytków średniowiecznego stylu gotyckiego na ziemiach polskich. Najstarsze informacje o świątyni pochodzą z roku 1303, to jest świtu czternastego wieku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *