Skip to main content

Co warto zobaczyć w Trójmieście?

Wyjazd nad morze to jeden z najpopularniejszych pomysłów na spędzenie swojego urlopu. Wybierając się nad Bałtyk warto odwiedzić jedno z najstarszych polskich miast, jakim jest Gdańsk. Posiada on jeden z najcenniejszych zespołów zabytkowych w naszych kraju. Aby dobrze poznać gród Neptuna należy spędzić w nim kilka dni.

Gdańsk

Co zwiedzić w Trójmieście?

Jest to miejsce kojarzace się wielu z bursztynem, dlatego nie mogło tu zabraknąć muzeum poświęconego jego historii. Warto wspomnieć, że w Trójmieście odbywają się jedne z najwiekszych na świecie targów bursztynu.
Miejscem, które należy odwiedzić obowiązkowo jest Fontanna Neptuna. To jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc Gdańska. Posąg o wadze 650 kg uchodzi za wizytówkę miasta, często można go spotkać na różnego rodzaju pamiątkach, typu pocztówki oraz widokówki. Z fontanną związanych jest wiele legend opowiadanych do dnia dzisiejszego przez przewodników miejsckich.

Kultura i sztuka

Dla miłośników historii, Trójmiasto ma do zaoferowania wizytę w Muzeum II Wojny Światowej i Westerplatte. Znajdziemy tutaj szereg eksponatów oraz aranżacji, które przeniosą nas w klimat pierwszych dni wojny. Warto dodać, że muzeum nie przedstawia jedynie czasów wojny, ale pozwala przybliżyć powody i konsekwencje jej wybuchu. Po zwiedzeniu samego muzeum, warto udać się na Westerplatte. Zachowały się tutaj wartownie, w której polscy żołnierze stawiali opór agresorom. Tutaj również znajduje się Pomnik Obrońców Wybrzeża – symbol upamiętnienia wszystkich poległych w walkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *