Skip to main content

Piękna trasa rowerowa Velo Dunajec

Velo Dunajec to urokliwa trasa rowerowa, która zlokalizowana jest w okolicach Tarnowa. Wśród mieszkańców i turystów, którzy przybywają do Małopolski z terenu całego kraju, cieszy się olbrzymią popularnością. Sekretem sukcesu trasy rowerowej Velo Dunajec jest malowniczy krajobraz, który tworzy jedno z najwspanialszych miejsc w Polsce. Dodatkowo trasa rowerowa wzbogacona jest o wiele wspaniałych atrakcji oraz zapierających dech w piersiach widoków gór takich jak Tatry, oraz Pieniny, te wszystkie doznania dzieli z turystami płynący spokojnie Dunajec.

Trasa rowerowa Vel Dunajec

Turystyczne Miasto Tarnów 

Tarnów jest miejscem o bogatej tradycji i pasjonującej historii, które staje się obecnie jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miast w Polsce. Zaletą miasta jest świetna lokalizacja i możliwość różnorodnego spędzania czasu w aktywny sposób, dodatkowo piękno natury dostarcza unikalnych wrażeń. Velo Dunajec to trasa rowerowa, która przeznaczona jest dla każdego, zaprojektowana została w taki sposób, aby dostarczała jedynie pozytywnych wrażeń.

Jak wygląda trasa?

Przez lwią część trasy rowerzyści jadą z górki, a występujące wzniesienia są nieliczne i bardzo delikatne. Po drodze znajduje się wiele punktów, w których turyści mogą odpocząć, nabrać sił oraz spożyć pyszny posiłek. Jednym z takich miejsc jest Hotel Gal w Tarnowie, ponieważ odwiedzający go turyści z reguły posiadają rowery, hotel udostępnia strzeżoną rowerownie, w której można bezpiecznie zostawić swój środek transportu, co ważne usługa świadczona jest bezpłatnie. Na gości czekają wspaniałe pokoje z balkonami, z których rozpościera się wspaniały widok. Tarnów jest więc idealnym wyborem na rodzinną wyprawę rowerową. Przedstawiciele hotelu zapraszają to zapoznania się z zaletami trasy rowerowej Velo Dunajec oraz ofertą Hotelu Gal, który zapewni turystom najlepsze warunki.

Rodzina na trasie rowerwoej Velo Dunajec

Rodzinna trasa rowerowa Velo Dunajec       

Rzeka Dunajec jest wspaniała i urokliwa. Jej źródła biją w górach Małopolski, a następnie płynie wśród pięknego krajobrazu i łączy się z Wisłą. Cała trasa rowerowa Velo Dunajec biegnie wzdłuż Dunajca i wynosi ponad 200 km. Turyści odwiedzający Małopolskę chcą odpocząć od miejskiego zgiełku i hałasu samochodów, dlatego Velo Dunajec okaże się idealnym wyborem, ponieważ jej duża część biegnie z dala od uciążliwego miejskiego ruchu. Trasa rowerowa zlokalizowana w okolicach Tarnowa to świetny wybór, który pomoże zregenerować siły i odpocząć od codziennego szybkiego trybu życia. Trasa rowerowa została wykonana w najwyższej jakości, posiada ona bowiem komfortowy i gładki asfalt, który znacznie ułatwia podróżowanie i zwiększa wygodę rowerzystów.

Udogodnienia na trasie

Ponieważ trasa Velo Dunajec jest długa i łączy w sobie wiele atrakcji bardzo ważne jest to, że została czytelnie oznakowana tak, aby rowerowi turyści z pełną swobodą orientowanie się by przestrzeni i w pełni korzystali z dobrodziejstw, jakie oferuje Velo Dunajec. Dodatkowo istnieje możliwość wykorzystania specjalnie utworzonych map, które ułatwiają proces planowania rowerowej wycieczki. Nawet aktywna turystyka wymaga odpoczynku, dlatego w racjonalnych odstępach na trasie rowerowej Velo Dunajec umieszczone zostały punkty, w których rowerzyści mogą odpocząć i podziwiać malowniczy krajobraz.  

Komentarzy (2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *