Skip to main content
Estera

Podpowiadamy, gdzie udać się będąc w Krakowie na Kazimierzu

Kazimierz to chyba jedna z najbardziej znanych dzielnic w Krakowie. Widać tu wszechobecną tradycję żydowską, która historycznie wywarła duży wpływ na tę dzielnicę. Nawiązania te wyrażają się w tradycyjnej żydowskiej kuchni, licznych synagogach, a także wszechobecnych ortodoksyjnych wyznawców judaizmu. Tworzy to ciekawy dla turystów koloryt, który ciężko znaleźć w innym miejscu w Polsce. Zwiedzając Kraków warto zobaczyć kilka zakątków tej urokliwej dzielnicy.

Nocleg Kraków Kazimierz

Gdzie na spacer?

W mieście nadwiślańskim, zawsze warto spacerować wybrzeżem Wisły. Jeżeli szlakiem najdłuższej Polskiej rzeki zawitaliśmy do dzielnicy Kazimierz, zaleca się spacer przez kładkę Ojca Bernatka. Jest to kładka pieszo-rowerowa łącząca Kazimierz z Podgórzem. Znana jest też jako kładka zakochanych. Na poręczach ludzie ślubujący sobie miłość zatrzaskują kłódki ze swoimi imionami. Jest to odpowiednie miejsce na romantyczny spacer. Warto przyjść wieczorem ze względu na przepiękne oświetlenie obiektu. Na kładce rozpięta jest instalacja artystyczna akrobatów balansujących na linie. Są to rzeźby dłuta Jerzego Kędziory znanego na całym świecie z „balansujących rzeźb”.

Gdzie na kolację?

Po romantycznym spacerze, należałoby udać się na równie romantyczną kolację. W tym celu warto udać się na ul. Estery, gdzie swoich gości zaprasza Restauracja Esterante – elegancki lokal w sercu krakowskiego Kazimierza. Oferowana tam kuchnia Polska z elementami kuchni żydowskiej i fusion w pełni oddaje ducha dzielnicy. Czuć tutaj historię Krakowa. W lokal została wkomponowana część murów miejskich budowanych jeszcze w średniowieczu. Doskonałe wrażenie robi też przepiękny ogród. Jest to bardzo klimatyczne miejsce gdzie możesz miło spędzić czas popijając aromatyczną kawę lub lampkę dobrego wina. Do tego autorskie menu, pełne przepysznych dań, których nie zjesz nigdzie indziej. Na pewno jedno z najlepszych miejsc na restauracyjnej mapie Krakowa.

Jeśli do gustu przypadnie Ci wnętrze i kuchnia restauracji Esterante, możesz urządzić tu swoje przyjęcie okolicznościowe. Szczegółowa oferta dostępna jest na stronie: https://hotelestera.pl/przyjecia-okolicznosciowe lub pod numerem telefonu: 500 072 222.

Gdzie odpocząć?

Po dniu pełnym zwiedzania zabytków, spacerów i innych atrakcji warto odpocząć i zregenerować siły. Jeśli zdecydujemy się pozostać w dzielnicy Kazimierz doskonałym miejscem na wypoczynek będzie Hotel Estera. Jest to czterogwiazdkowy hotel w samym centrum tej pięknej dzielnicy. Jak przystało na ekskluzywny hotel, pokoje są eleganckie, pachnące i pozwalają gościom wypocząć. Warunki są iście królewskie ale nie ma się co dziwić, nie zapominajmy że Kraków to dawna stolica Polskich królów. Hotel Estera to także świetne miejsce dla biznesu. Jest tutaj dobrze wyposażona sala konferencyjna z rzutnikiem i stolikami dla 35 osób. Będzie to idealna sala na prezentację, szkolenie czy pokaz filmowy. Pełna oferta hotelu dostępna jest pod adresem: hotelestera.pl, gdzie z łatwością zarezerwujesz pokój w dogodnym dla siebie terminie.

Kazimierz to piękne, zabytkowe miejsce, gdzie historia przeplata się z teraźniejszością. Stare kamienice, synagogi kontrastują z nowoczesnymi konstrukcjami ze stali i betonu. Miasto zmienia się i ewoluuje, warto być świadkiem tych zmian i poznać z bliska nowe oblicze Kazimierza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *