Skip to main content

Miłość symbiotyczna

Kiedy się zakochujemy, to pragniemy spędzać jak najwięcej czasu z ukochaną osobą. Jesteśmy szczęśliwi jeżeli uczucie jest odwzajemnione i tworzymy parę z kimś kogo pokochaliśmy. Czasami jednak uzależniamy się od partnera i nawet tego nie zauważamy. Stajemy się ciężkim partnerem, który osacza drugą osobę, ale niestety nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę.

Związek symbiotyczny

Czym jest miłość symbiotyczna?

Jeżeli w naszym związku źle się dzieje, to warto dowiedzieć się czym jest miłość symbiotyczna. Być może po przeczytaniu kilku artykułów na ten temat zauważymy pewne podobieństwa w naszej relacji z partnerem. W takim momencie warto się zastanowić nad związkiem. Warto też wiedzieć czego tak naprawdę chcemy. Czasem może nam się tylko wydawać, że jesteśmy zakochani. Jak tłumaczy psycholog w Gdyni, Beata Załucka-Gosk, gdy spojrzymy obiektywnie na naszą relację z partnerem, to może się okazać, iż nie daje nam ona szczęścia. Może zauważymy, że jest to po prostu uzależnienie od partnera. Zazwyczaj jednak sami się do tego nie przyznajemy i wszystkie zachowania tłumaczymy miłością.

Problemy w związku

Miłość jest piękna, ale pod warunkiem, że jest prawdziwa i partnerzy nie ranią siebie nawzajem. Jeśli zadajemy ból swojemu partnerowi bądź sami płaczemy z jego powodu, to niestety raczej nie jest to miłość. Jednak czasem trudno jest odejść od partnera nawet jeśli już wiemy, że nie daje on nam szczęścia. Czy jest to uzależnienie od partnera, dowiedzieć się możesz czytając artykuł. W takiej sytuacji może się przydać pomoc psychologa, który otworzy nam oczy i doda pewności siebie.

Terapia dla par w Gdyni

Strach przed samotnością

Boimy się odejść od partnera, ponieważ nie jesteśmy pewni czy sobie sami poradzimy. Czasami przyzwyczajamy się po prostu do drugiej osoby. Zdarza się też, że jesteśmy uzależnieni materialnie od partnera i odejście od niego wiąże się z tym, iż zostajemy bez środków do życia. Jednak nawet w takiej sytuacji warto zdecydować się na odejście i rozpoczęcie swojego życia od nowa. Być może na początku rzeczywiście będzie nam trudno, ale z całą pewnością poradzimy sobie. Po jakimś czasie odzyskamy radość życia oraz będziemy czuć się bezpiecznie. Na pewno wtedy stwierdzimy, że odejście od partnera było najlepszą decyzją w naszym życiu.

Związek z osobowością symbiotyczną

Często zdarza się tak, że to partner zostawia osobę, która się od niego uzależniła. Życie z taką osobą jest bowiem bardzo ciężkie, ale ona nie zdaje sobie z tego sprawy. W momencie odejścia partnera świat jej się sypie. W takiej osobie jest bardzo dużo negatywnych emocji. Nie do końca rozumie tego, że partner zdecydował się odejść na zawsze. Jest tak od niego uzależniona, iż nie może uwierzyć w jego odejście. Jej zachowania bywają irracjonalne, a czasami nawet szalone. W takiej sytuacji z całą pewnością warto skorzystać z pomocy psychologa, ponieważ niszczymy życie nie tylko swojemu byłemu partnerowi, ale także sobie. Nie dajemy życiu możliwości sprawienia, że będziemy szczęśliwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *