Skip to main content

Półkolonie językowe dla dzieci – na czym polegają?

W ostatnim czasie nauka języków obcych stała się niezwykle istotna, bowiem bez ich znajomości trudno jest znaleźć jakąkolwiek dobrze płatną pracę, czy najzwyczajniej porozumieć się w codziennych sytuacjach z obywatelami zagranicy, którzy coraz chętniej odwiedzają Polskę, a nawet decydują się tu zamieszkać.

Półkolonie w szkole językowej Bacalarus w Zamościu

Ciekawe sposoby na naukę nowgo języka

Wszyscy wiemy, że zgłębianie angielskiego, niemieckiego czy hiszpańskiego nie należy do najprostszych zadań. Dlatego też interesującą opcją są wyjazdy językowe, podczas których języka będzie można się uczyć w praktyce. W ramach takiego kursu uczestniczy zazwyczaj wyjeżdżają do kraju, w którym językiem oficjalnym jest ten, którego student się uczy. Dodatkowo nauka jest przepleciona ze świetną zabawą. Po zakończonych zajęciach w szkole językowej przychodzi czas na odpoczynek, plażowanie i zwiedzanie. Zatem jest to łączeniem przyjemnego z pożytecznym, a ponadto na sam koniec wyjazdu niekiedy można przystąpić do testu i zdobyć honorowany na całym świecie certyfikat, potwierdzający poziom znajomości języka.

Wyjazdy językowe dla najmłodszych

Wspomniane zagraniczne wyjazdy językowe najczęściej dedykowane są dla nastolatków i dorosłych, jednak nie oznacza to, że nauka języków obcych w przypadku młodszych musi być nużąca. Dla nich także szkoły językowe przygotowały ciekawe programy, które można obejrzeć między innymi na stronie bacalarus.pl. Szkoła ma w swojej ofercie szeroki wachlarz usług, między innymi obozy językowe, odbywające się w Polsce. Do wyboru są także kursy intensywne i indywidualne dla dzieci i dorosłych, jednak na wyróżnienie zasługuje półkolonia w Zamościu organizowana przez szkołę Bacalarus. Dzieci w wieku szkolnym będą mogły wziąć udział w tej niesamowitej przygodzie, której motywem przewodnim jest podróż dookoła świata. Uczestnicy półkolonii będą mieli możliwość poznania sekretów najdalszych zakątków planety, przy okazji ucząc się angielskiego czy hiszpańskiego w zabawny sposób, pobudzający myślenie i kreatywność.

Kursy języków obcych w Bacalarus

Dlaczego wyjazdy językowe są tak efektywne?

Przede wszystkim dla dzieci i młodzieży czas wakacyjny kojarzy się z upragnioną wolnością od nauki i porannego wstawania do szkoły. Mała ilość z nich ma tyle chęci i motywacji, aby w wolnych dniach robić zadania w podręcznikach. Zatem nauka podczas wakacji powinna łączyć się z zabawą tak jak oferuje to https://bacalarus.pl– wtedy jest znacznie ciekawsza, a przede wszystkim nie sprawia tyle trudu. Ponadto osiągnięcia psychologii emocji i motywacji wskazują na to, że człowiek lepiej zapamiętuje informacje, jeśli wiążą się z wysokim wskaźnikiem emocji. Zatem warto je wzbudzić w dziecku czy nastolatku podczas nauki języków obcych – wtedy zgłębianie wiedzy będzie przyjemniejsze, a student więcej zapamięta i łatwiej mu będzie korzystać z tych informacji w późniejszym czasie w praktyce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *