Skip to main content

Zabiegi laserowe – idealne na jesień. Co zadziała na usuwanie blizn, przebarwienia i zmarszczki?

Zabiegi laserowe to w tym momencie najchętniej kupowane zabiegi estetyczne na całym świecie. I nic w tym dziwnego! Są niezwykle uniwersalne; redukują blizny i rozstępy, niwelują naczynka, rozjaśniają przebarwienia oraz spłycają zmarszczki. Znajdują zastosowanie także w trwałej depilacji ciała. Na czym polega ich fenomen?

Usuwanie blizn w Genesis Clinic - medycyna estetyczna

Działanie

Przy odpowiednio ustawionych parametrach laser wytwarza wiązkę światła o określonym natężeniu. Pozwala to na świadome oddziałowywanie specjalisty na tkanki ludzkie. Efekt, który zostanie uzyskany zależy przede wszystkim od mocy wiązki, która zostanie użyta, częstotliwości impulsów oraz ilości zabiegów w serii. Działanie opiera się na skierowaniu wiązki na określoną strefę. Jej działanie jest uzależnione od tkanki na którą jest skierowana. Część światła odbija się od niej, reszta absorbuje się głębiej lub ulega rozproszeniu. To, ile światła wniknie w organizm zależy od jego stopnia nawodnienia, ilości hemoglobiny a także zawartości pigmentu. Pod wpływem promieniowania w ciele następuje szereg zmian, głównie za zasługą reakcji termicznej i jonizacji, czyli celowego rozrywania komórek. Ma to na celu uruchomienie reakcji regenerującej. Dochodzi wtedy do poprawy ukrwienia i odżywienia oraz stymulacji odnowy białek. Grupa zabiegów z zakresu promieniowania laserowego, czyli laseroterapia w Krakowie. przeprowadzana w Genesis Clinic, czyli Klinice medycyny estetycznej nie działa jedynie na strefie nawierzchniej naskórka; dzięki wnikaniu w tkankę oddziałowuje na nią już na głębokich warstwach.

Laserowe usuwanie blizn

W przeciwieństwie do tradycyjnych metod radzenia sobie z bliznami laser nie usuwa warstwy wierzchniej skóry. Działa wybiórczo, atakując jedynie zmienioną tkankę. Dzięki temu czas rekonwalescencji po zabiegu jest dużo krótszy. Zabieg polecany jest przede wszystkim w przypadku wystąpienia rozstępów, blizn pourazowych, a także blizn potrądzikowych.

Po zabiegu można zaobserwować niewielkie zaczerwienienie i swąd strefy objętej zabiegiem. W przypadku większych blizn pojawić mogą się niewielkie strupki, których nie należy zrywać.

Pełny opis ofertowy zabiegu dotyczącego usuwania blizn znajduje się pod wskazanym adresem: https://genesisclinic.com.pl/zabiegi/laseroterapia/usuwanie-blizn/ – pomoże Ci on we wstępnej decyzji, czy zabieg ten stanowi rozwiązanie Twoich problemów.

Genesis Clinic - usuwanie przebarwień w Klinice medycyny estetycznej

Laserowe usuwanie zmarszczek

Dzięki działaniu na różnych warstwach skóry laser wykazuje świetne właściwości spłycania zmarszczek. Pobudza komórki do intensywnej odnowy, poprawiając jej ukrwienie, odżywienie i elastyczność. Skóra po zabiegu staje się gładka, promienna i odmłodzona. Laser można stosować do eliminacji zmarszczek na twarzy, szyi oraz dekolcie. Najlepsze efekty osiągane są przy serii 3-5 zabiegów.

Po zabiegu laserowego usuwania zmarszczek, należy zastosować się do pewnych zaleceń, o których możesz przeczytać pod linkiem: https://genesisclinic.com.pl/zabiegi/laseroterapia/usuwanie-zmarszczek/ – postępowanie zgodnie z nimi gwarantuje powodzenie zabiegu i utrzymanie jego efektów przez długi czas.

Laserowe usuwanie przebarwień

Ze względu na różnicowanie przez wiązki światła obszarów mocniej i lżej napigmentowanych idealnie sprawdza się on przy leczeniu wszelkiego rodzaju przebarwień. Terapia laserowa zalecana jest w leczeniu:

  • zmian pigmentacyjnych;
  • plam starczych;
  • zmian rumieniowych;
  • trądziku różowatego;
  • ciałek rubinowatych;
  • piegów.

Już po jednym zabiegu efekty są zdumiewające, czasem jednak potrzeba kilku spotkań, aby zmiany utrzymały się długoterminowo. Finalny efekt zaobserwować można po około 2 tygodniach od zakończenia terapii. Po zabiegu zaobserwować można zaczerwienie, obrzęk, niewielkie strupki oraz pęcherze wypełnione płynem surowicznym. Jest to naturalna reakcja organizmu i nie należy się nią martwić.

Więcej o przebiegu zabiegu dowiesz się odwiedząc najstępującą stronę: https://genesisclinic.com.pl/zabiegi/laseroterapia/usuwanie-przebarwien/ – zabieg zajmuje średnio 15-60 minut, w zależności od zakresu zabiegu i nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Pielęgnacja po zabiegu

Po zabiegu należy pamiętać, że skóra może być podrażniona. Należy ją nawilżać, natłuszczać oraz bezwarunkowo chronić przed słońcem kremem z SPF nie niższym niż 50.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *