Skip to main content
czym jest flebologia

Flebolog – jak potrafi pomóc?

Wiele osób niestety boryka się z poważnymi problemami, które są spowodowane niewłaściwym funkcjonowaniem układu krążenia. Pomóc w leczeniu problemów związanych z chorobami żył może lekarz flebolog. Dziedzina zajmująca się leczeniem problemów z układem krążenia rozwija się bardzo szybko, ponieważ coraz więcej osób zmaga się z pajączkami naczyniowymi, zakrzepicą oraz żylakami. Właśnie dlatego lekarze flebolodzy mają obecnie pełne ręce roboty, jednak nie każdy jeszcze wie, jak lekarz może nam pomóc. W tym artykule postaramy się nieco przybliżyć, jak może pomóc nam lekarz flebolog.

lekarz flebolog

Jak pomóc nam może flebolog?

Problemy z układem krążenia obawiają się bardzo często widocznymi wyraźnie oznakami, które również negatywnie wpływają na nasz wygląd wizualny. Często osoby, które mają widoczne na nogach duże żylaki, nie chcą w ciepłe dni nosić krótszych ubrań, ponieważ się wstydzą. Często takie objawy występują w parze z silnym bólem i zmęczeniem nóg, co bardzo często sprawia, że normalne funkcjonowanie jest utrudnione. To, jakie leczenie zostanie zastosowane przez flebologa, zależy w głównej mierze od postawionej diagnozy, Najczęściej flebolog zleca ostrzykiwanie, zabiegi operacyjne lub terapie laserowe. Do samej diagnozy używane jest natomiast badanie USG Dopplera, które dokładnie pozwala zbadać stan żył.

Wybierając się po pomoc do flebologa, dobrze jest wybrać sprawdzonego lekarza. Godnym polecenia jest z pewnością flebolog Bartłomiej Juza, który od wielu lat zajmuje się leczeniem chorób krążenia. Odpowiednia diagnoza i dobranie sposobu leczenia, jest kluczowe, aby zapobiec nieodwracalny skutkom dla organizmu. Wizyta u flebologa może nam zdecydowanie pomóc, w momencie, gdy zauważymy już niewielkie oznaki problemów z układem krążenia.

Kim jest flebolog?

Lekarz flebolog nie jest jeszcze powszechne znanym specjalistą z dziedziny medycyny. Właśnie z tego powodu nadal wiele osób nie wie, czym taki lekarz się zajmuje. W gruncie rzeczy można powiedzieć, że lekarz flebolog to specjalista, który zajmuje się chirurgią naczyniową, diagnostyką obrazową, chirurgią ogólną, angiologią, a czasem nawet medycyna estetyczną. Niestety rosnąca ilość osób, które zmagają się z chorobami układu krwionośnego, sprawia, że zapotrzebowanie na flebologów cały czas rośnie. Dlatego właśnie trzeba cały czas kształcić jak najwięcej takich lekarzy, którzy zajmują się problemami układu żylnego kończyn oraz chorobami przewlekłymi układu krwionośnego.

Kiedy wybrać się do flebologa?

Do lekarza flebologa należy udać się już, gdy na naszym ciele zaobserwujemy niepokojące zmiany. Mogą to być widoczne żyły przez skórę, które są znacznie grubsze niż normalnie. Innym powodem do odwiedzenia flebologa jest zaobserwowanie pajączków naczyniowych na nogach, obrzęków i zasinień w okolicach kostek oraz owrzodzenia podudzi. Kiedy zaobserwujemy u siebie niepokojące objawy warto zapoznać się z www.flebologkrakow.pl/oferta, znajdziemy tam wiele usług flebologicznych. Jeżeli cierpimy na silne bóle nóg, pęknięcia żylaków, zakrzepicę oraz stany zapalne żył, to nie możemy zwlekać i jak najszybciej powinniśmy się udać się do flebologa, aby rozpocząć odpowiednie leczenie.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *