Skip to main content
Sklep rehabilitacyjny

Ile kosztuje wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego?

Wypożyczenie sprzętu medycznego może okazać się jedną z najbardziej opłacalnych i wygodnych metod wyposażenia siebie lub bliskich w niezbędne urządzenia. Dzięki profesjonalnemu zapatrzeniu możliwe jest podtrzymywanie życia, zdrowia czy dojście do pełnej sprawności pacjenta. W jakich sytuacjach rozwiązanie to jest korzystne? Jak wynająć potrzebny sprzęt? Jaki sprzęt można pozyskać tym sposobem? Ile kosztuje dzierżawa poszczególnych akcesoriów rehabilitacyjnych? Na te pytania odpowiemy w niniejszym artykule.

Wynajem sprzętu medycznego

Wynajem, a zakup sprzętu rehabilitacyjnego

Profesjonalny sklep medyczny oferuje dla pacjentów możliwość zakupu nowego i używanego sprzętu, jak również jego wynajem. Główną różnicą pomiędzy tego rodzaju czynnościami jest cena całego przedsięwzięcia. Najczęściej zakup na własność wiąże się z wysokimi kosztami. Wynajem potrzebnych urządzeń jest tańszy, jak również często rozłożony na comiesięczne raty. Ponadto ważną cechą tego rodzaju działań, jest stała pomoc techniczna przy wypożyczeniu, naprawie oraz konserwacji sprzętu, która leży po stronie jego właściciela – w tym przypadku wypożyczalni. Wiele sklepów oferuje swoim klientom zakup oraz wypożyczenie potrzebnego sprzętu. Taką firmą jest Sklep medyczny PATRONUS. Sprzęt medyczny i rehabilitacyjny – wypożyczalnia, mieszczący się przy ul. Bielskiej 8a w Buczkowicach; ofertę sklepu można znaleźć na stronie patronus-med.pl lub pod numerem telefonu 797 544 290. Po zakończeniu używania wynajętego sprzętu można go zwrócić, nie zawracając sobie przy tym głowy, co zrobić z niepotrzebnymi urządzeniami. Jak zatem tego dokonać i jaki sprzęt można wypożyczyć?

Wypożyczenie sprzętu medycznego – krok po kroku

Choć wydaje się, że wynajem sprzętu przynosi dużo więcej zaangażowania i nakładu pracy, to w rzeczywistości proces ten jest bardzo prosty. Obecnie wypożyczalnia sprzętu medycznego oferuje bardzo wiele akcesoriów, zarówno do stałej opieki paliatywnej, rehabilitacji ruchowej czy rekonwalescencji po przebytych chorobach, zabiegach czy operacjach. Wśród najbardziej pożądanych akcesoriów znajdują się: łóżka medyczne, wózki inwalidzkie, kule, balkoniki, chodziki, fotele sanitarne, podnośniki pacjentów, koncentratory tlenu, ssaki medyczne, urządzenia CPAP czy stabilizatory kończyn.

Aby móc wynająć sprzęt należy zapoznać się z regulaminem wypożyczalni. Podpisać odpowiednio przygotowaną umowę, w której określany jest czas dzierżawy, dane osobiste wypożyczającego oraz ustalona cena. Po dokonaniu zamówienia możliwe jest odebranie sprzętu. Wypożyczalnia gwarantuje również dostawy i wysyłki kurierskie. Większe sprzęty, takie jak łóżka medyczne składane są na docelowym miejscy przez pracowników firmy. Umowę wypożyczenia można przedłużać, opłacając odpowiednią sumę.

Koszt wynajęcia sprzętu rehabilitacyjnego

Cena dzierżawy poszczególnych urządzeń uzależniona jest od bardzo wielu czynników. Warto również podczas wynajmu zwrócić uwagę na różnego rodzaju zniżki czy rabaty. W wielu przypadkach przysługiwane są one osobom niepełnosprawnym lub posiadającym różnego rodzaju zaświadczenia. Koszt wynajmu często wynika z wartości danego sprzętu oraz czasu wypożyczenia. Chcąc pozyskać sprzęty takie jak łóżko medyczne, koncentrator tlenu, wózek, balkonik czy ssak medyczny należy liczyć się z ceną wysokości kilkudziesięciu do dwustu złotych miesięcznie. Niektóre ze sprzętów mogą mieć rozliczenie dobowe lub tygodniowe, które ustalane jest w momencie dzierżawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *