Skip to main content
Złote kolczyki z niebieskim kamieniem — Jubiler Łodzińscy Kraków

Kolczyki dla alergików: Jakie materiały są bezpieczne?

Alergia na niektóre stopy metali, z których wykonuje się biżuterię, bywa uciążliwa i niebezpieczna dla zdrowia. W początkowej fazie objawia się zaczerwienieniem skóry i swędzącymi grudkami, ale z czasem przeradza się w postać przewlekłą. Dlatego nie wolno lekceważyć objawów. Szukasz kolczyków, które bez obaw mogą nosić alergicy? Przeczytaj, jaki materiały są bezpieczne, a jakich lepiej unikać.

Kolczyki ze złota — bezpieczne dla alergika?

Jeśli zmagasz się z alergią na biżuterię, z pewnością uczula Cię określony stop metali — skłonny do wywołania reakcji uczuleniowej. Na szczęście nie wszystkie metale podrażniają skórę. Nie musisz więc rezygnować z noszenia biżuterii. Wybieraj ozdoby wykonane z materiałów o właściwościach hipoalergicznych takich jak na przykład czyste złoto lub srebro, idealnym, przykładem są złote kolczyki z niebieskim kamieniem, które pięknie wyglądają i dopasowują się do kształtu twarzy. Szukaj biżuterii i złotych kolczyków wyprodukowanych z wysokiej próby złota i bez dodatku innych metali, bo to właśnie one zwykle wywołują alergię.

Kolczyki ze srebra — najlepsze dla alergika?

Kolczyki wykonane z najwyższej próby srebra 925 w pełni zasługują na opinię najlepszych dla alergika. Są nie tylko bezpieczne, ale i tańsze niż kolczyki ze złota.  Wybierając srebrne kolczyki, zwróć uwagę na ich staranne wykończenie, aby zapobiec otarciom naskórka w trakcie noszenia biżuterii. Unikaj wyrobów ze srebra wyprodukowanych przed 1950 rokiem, bo mogą zawierać drażniący skórę azotan srebra. Bez obaw sięgaj po pozłacane kolczyki ze srebra próby 925 – są  bezpieczne, eleganckie i odporne na zarysowania. Znajdź pełną ofertę salonu jubielerskiego Łodzińscy https://lodzinscy.eu/254-kolczyki, gdzie znajdziesz duży wybór kolczyków dla alergików, zarówno srebrnych, jak i złotych.

Kolczyki - rodzaje kolczyków

Kolczyki ze stali chirurgicznej — idealne dla alergika?

Stal chirurgiczna, tytan medyczny i plastik medyczny to kolejne materiały o właściwościach hipoalergicznych. Wykonana z nich biżuteria, a zwłaszcza kolczyki nie tylko elegancko się prezentuje, ale także nie podrażnia skóry i nie uczula. Jest trwała i wygodna w noszeniu. Ze stali chirurgicznej, tytanu i plastiku medycznego produkuje się zarówno kolczyki, jak i inne wyroby jubilerskie z dodatkiem kamieni, kryształów, złota lub srebra. Kolczyki z tego typu materiałów są idealne dla osób mających wrażliwą skórę, w tym dla dzieci.

Kolczyki dla alergika — jakich metali unikać?

Alergia kontaktowa pojawia się na skórze najczęściej podczas noszenia biżuterii wykonanej ze słabszej jakości materiałów. Za reakcję uczuleniową odpowiadają takie metale jak nikiel, kobalt, chrom czy pallad, które znajdują się w wyrobach pozłacanych lub posrebrzanych. Szukając kolczyków dla alergika, wybieraj te wykonane z czystego złota lub srebra, bez domieszki innych metali. Tania biżuteria z dodatkiem niklu wyróżnia się pięknym, jasnym kolorem i wyjątkowo niską ceną, ale na pewno nie jest bezpieczna dla alergika.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *