Skip to main content

Kosmetyczne zabiegi medycyny estetycznej

Aktywność fizyczna, stosowanie urozmaiconej diety oraz prowadzenie zdrowego stylu życia to bez wątpienia te czynniki, które bezpośrednio przekładają się na zachowanie zdrowej oraz smukłej sylwetki. Niestety dla wielu kobiet nawet skrupulatne zastosowanie się do wyżej wymienionych zasad nie gwarantuje sukcesu, ponieważ pełną satysfakcję osiągnąć mogą one dzięki skorzystaniu z dobrodziejstw medycyny estetycznej. Usuwanie poduszek Bichata i zabieg Renuvion polegający na ujędrnieniu skóry odznaczają się bardzo wysoką skutecznością oraz co najważniejsze są małoinwazyjne, nie ma więc ryzyka wystąpienia blizn i niepożądanych śladów na skórze, których obawiają się panie.

Ciało po zabiegu renuvion w klinice Genesis

Zabieg Renuvion – działanie

Zabieg ujędrniania ciała Renuvion dokonywany jest za pomocą plazmowego ujędrniania i zwiększania napięcia skóry. Głównym czynnikiem wykorzystywanym do przeprowadzenia zabiegu jest Hel, zostaje on podgrzany przez fale radiowe, w wyniku czego przeistacza się w plazmę charakteryzującą się małą energię. Przyczynia się do wzrostu temperatury tkanek, a następnie do bardzo szybkiego obniżenia ich temperatur. Powstałe zjawisko nazywane jest podwójnym efektem termicznym. Jak dowiesz się na stronie Renuvion Kraków, obszar tkanek, który został dotknięty, przez zastosowanie plazmy jest bardzo niewielki, dzięki czemu można swobodnie modelować i kierować procesor ujędrniania skóry.

Dla kogo zabieg Renuvion?

Czas przeprowadzenia zabiegu jest stosunkowo krótki nawet w przypadku dużych obszarów takich jak brzuch lub uda trwa on około jednej godziny. Specjaliści wskazują na pewne przeciwwskazania, które uniemożliwiają poddanie się zabiegowi, wymieniają tu ciążę oraz karmienie piersią, cukrzyce, niewydolności nerek, problemy z krzepliwością krwi oraz ostre infekcje i choroby nowotworowe. Bardzo ważne są więc konsultacja z lekarzem. Jeśli jednak stan zdrowia pozwala na przeprowadzenie zabiegu, metoda ta odznacza się bezpieczeństwem oraz efektywnością.

Kobieta po usunięciu poduszek Bichata w klinice Genesis

Jak usuwane są poduszki Bichata?

Poduszki Bichata to tkanki tłuszczowe znajdujące się w policzkach. Kiedy stają się zbyt duże, zacierają one naturalne, piękny rysy kobiecej twarzy. Chirurg dokonuje nacięcia wewnętrznej strony policzka i usuwa nadmiar struktur tłuszczowych. Ponieważ najbardziej inwazyjna część zabiegu wykonywana jest od wewnętrznej strony, na skórze nie pozostają żadne blizny. Więcej o przebiegu zabiegu dowiesz się pod linkiem: https://klinikagenesis.pl/zabiegi/medycyna-estetyczna/zabieg-usuniecia-poduszek-bichata/ – trwa on maksymalnie godzinę, wymaga również krótkiego okresu gojenia się ran, lekarze wskazują, że jest to okres około siedmiu dni.

Efekty usunięcia poduszek Bichata

Usunięcie poduszek przyczynia się do znacznego zmniejszenia pełności policzków, wyraźnie bardziej zostaną wyeksponowane kości policzkowe, a twarz stanie się smukła i ostrzej zarysowana. Ponieważ z przeprowadzeniem zabiegu wiąże się konieczność znieczulenia punktowego bądź ogólnego, wykonywanego na życzenie pacjenta. Lekarz przed wykonaniem zabiegu zleca szereg badań mających na celu potwierdzić, iż ogólny stan zdrowia pacjenta jest zadowalający i może on bez problemu skorzystać z metody usuwania poduszek Bichata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *