Skip to main content
Zabieg na opadające powieki - na jak się zdecydować?

Problem opadających powiek? Poznaj 5 sprawdzonych zabiegów!

Twoje górne powieki są opadnięte lub nawet zakrywają źrenicę? To znak, że możesz mieć problem z ich opadaniem. Taka dolegliwość przede wszystkim negatywnie wpływa na wygląd twarzy — sprawia wrażenie smutnej i starszej. Istnieje jednak kilka sprawdzonych zabiegów, które mogą pomóc poradzić sobie z tym problemem. Poznaj pięć z nich!

Czy blefaroplastyka to dobre rozwiązanie?

Blefaroplastyka to metoda stosowana od bardzo dawna. Jej efekty są długotrwałe, zatem zdecydowanie jest to dobry wybór, aby poradzić sobie z problemem raz na zawsze. Szczegóły zabiegu możesz sprawdzić tutaj: https://www.chirurg-gdynia.pl/oferta/plastyka-powiek – w skrócie plastyka powiek polega ona na usunięciu nadmiaru zwiotczałej skóry podczas zabiegu chirurgicznego w znieczuleniu miejscowym.

Jego zalety to m.in. możliwość szybkiego powrotu do codziennych obowiązków czy brak widocznych blizn (szwy są umieszczane w naturalnych fałdach skóry). Rany po takim zabiegu goją się przez kilka tygodni oraz konieczne jest także stosowanie zimnych okładów, oraz przepisanych przez chirurga kropli do oczu.

Czym jest frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa?

Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg, który poprawia jędrność i napięcie skóry. Jest on mało inwazyjny i można go bez problemu stosować w okolicach oczu, aby pomóc w przypadku opadających powiek.

W trakcie zabiegu, cienkie igły nakłuwają skórę, a następnie fale radiowe podgrzewają tkanki wokół nich. Skutek to uniesienie powiek oraz poprawa jędrności i napięcia skóry, a co za tym idzie rozwiązanie problemu opadających powiek.

Jakie są najlepsze zabiegi na powieki?

Botoks na opadające powieki – czy to pomoże?

Botoks zdecydowanie jest jednym ze stosowanych w praktyce sposobów na poradzenie sobie z opadającymi powiekami. Zastosowanie małych dawek toksyny botulinowej pozwala na uzyskanie efektu powiększonych, otwartych oczu.

Jej działanie polega na zablokowaniu przekaźnictwa między nerwem a mięśniem, co powoduje zakłócenia w miejscowym skurczu mięśni, które odpowiadają za opadanie powiek. Jest to niemalże bezbolesny zabieg, jak i nie wymaga znieczulenia. Na pełny efekt należy zaczekać minimum 2 tygodnie, a utrzymuje się on od 3 do 6 miesięcy.

Nici APTOS w walce z opadającymi powiekami?

APTOS to metoda liftingu bez skalpela, polegająca na zastosowaniu specjalnych nici. Zabieg ten umożliwia szybkie podniesienie opadających powiek, a efekt utrzymuje się przez okres od 18 nawet do 24 miesięcy.

Nici te stymulują produkcję kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego oraz działają nawet po ich rozpuszczeniu. Gojenie po zabiegu przebiega bardzo szybko, co umożliwia za razem szybki powrót do codziennych czynności.

Lasery frakcyjne – rozwiązanie dla każdego?

Laserowe leczenie opadających powiek to metoda, która minimalnie inwazyjnie poprawia jędrność skóry. Lasery frakcyjne ogrzewają wodę w tkankach, co powoduje tworzenie się licznych mikrouszkodzeń. W odpowiedzi na to skóra zwiększa produkcję kolagenu i elastyny, czyli substancji odpowiedzialnych za jej gęstość i jędrność.

Niestety to rozwiązanie nie jest dla każdego — zabieg jest niewskazany u pacjentów z chorobami nowotworowymi, problemami z krzepliwością krwi czy skłonnością do bliznowców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *