Skip to main content
Jak wygląda montaż okien zlecony fachowcom?

Montaż okien – samodzielny czy przez fachowców?

Montaż okien jest istotnym elementem każdej budowy domu jednorodzinnego. Od jakości jego wykonania zależy istnienie mostków cieplnych oraz nieszczelności, dlatego też trzeba kłaść na to bardzo duży nacisk. Warto inwestować w rozwiązania, które zapewnią maksymalną energooszczędność, co przełoży się na dużo niższe koszty ogrzewania w sezonie zimowym. Czy na montażu okien da się zaoszczędzić, lub wykonać go samodzielnie?

Wady samodzielnego montowania okien

Osoby podejmujące się samodzielnego montowania okien bez posiadania odpowiednich umiejętności oraz doświadczenia, bardzo często doświadczają problemów z wykonanym montażem już w czasie eksploatacji okna. Bardzo często ze względu na niewłaściwe przeprowadzoną termoizolację powstają nie tylko mostki cieplne, powodujące utratę ciepła, ale wręcz szczeliny, które powodują stałe przeciągi i znaczące wychładzanie pomieszczeń.

Równie częstym problemem jest dużo szybsze zużycie okien, ponieważ niewłaściwie osadzone pracują pod dużymi naprężeniami. Przekłada się to na częste zacinanie i usterki całego mechanizmu okiennego. Prędzej czy później po takim montażu okna będą wymagały kompleksowego remontu, a nawet wymiany.

Samodzielne montowanie okien – co jest ważne?

By samodzielnie zamontować okna, niezbędne jest posiadanie sporych umiejętności z zakresu prac budowlanych. Trzeba umiejętnie dobrać nie tylko sposób montażu, ale też odpowiednio dopasować otwór okienny. Bardzo często ekipy budowlane zostawiają krzywą dolną część otworu, która wymaga w takim momencie wyrównania, a nawet podmurowania.

Firmy takie jak OP Invest z Nowego Sącza podkreślają, że właśnie niewłaściwe przygotowanie otworu okiennego prowadzi najczęściej do powstawania nieszczelności. Nieumiejętny montaż w takim momencie powiększy problemy wynikające z niewłaściwego przygotowania.

Jakim fachowcom z Nowego Sącza powierzyć montaż okien?

Jakie zalety ma montaż przez profesjonalistów?

Decydując się na usługi świadczone przez profesjonalistów, otrzymuje się gwarancję prawidłowego montażu. Firma specjalizująca się w montażu okien odpowiednio poprawi pracę budowlańców i dopasuje otwór okienny tak, by montaż zapewniał odpowiednią termoizolację i gwarantował odpowiednie osadzenie stolarki okiennej. Nawet montaż „na ciepło” niezbędny przy montowaniu stolarki energooszczędnej nie jest problemem dla specjalistów, dzięki czemu można unika się w znacznym stopniu utraty ciepła w okresie zimowym, a latem dom jest lepiej izolowany od upału panującego na zewnątrz.

Czy warto dopłacać?

W dłuższym rozrachunku okazuje się, że oszczędności osiągnięte na samodzielnym montażu stolarki okiennej znikają, gdy dochodzi do konieczności wykonywania kolejnych remontów i napraw okien. W najgorszym wypadku niezbędna staje się całkowita wymiana okien.

Wystarczy skorzystać z usług profesjonalnej firmy zajmującej się montażem okien, by nie musieć się martwić o jakiekolwiek usterki i poprawki, ponieważ na usługę udzielana jest stosowna gwarancja. Dzięki doświadczeniu i umiejętnościom pracowników takich firm można zapewnić sobie spokój na lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *