Skip to main content
Który salon z meblami najlepiej wybrać?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze salonu z meblami?

Meble są ważnym elementem wyposażenia każdego domu i mieszkania. Istotną kwestią jest też wybór miejsca, w którym dokonamy ich zakupu. Czym należy się kierować, podejmując taką decyzję?

Co wybrać: sklep tradycyjny czy internetowy salon meblowy?

W pierwszej kolejności musimy wybrać pomiędzy tradycyjnym salonem a sklepem internetowym. Za pierwszą opcją przemawia przede wszystkim możliwość obejrzenia mebli przed ich nabyciem, za drugą – nieco niższe ceny. Oczywiście można też skorzystać z rozwiązań pośrednich, na przykład zajrzeć na stronę Ranking salonów Komandor w Krakowie i na podstawie znajdujących się na niej opinii wybrać sklep, który odwiedzimy. Inną, podobną opcją, jest wyselekcjonowanie salonu meblowego, w którym dokonamy zakupów, na podstawie recenzji zamieszczonych w internecie.

Czy sklep stacjonarny z meblami jest lepszym wyborem od sklepu internetowego?

Czy warto kupować meble w salonie firmowym producenta?

Wielu producentów posiada obecnie rozbudowaną sieć placówek firmowych – przykładem może być oferta, dostępna w witrynie www.komandor-krakow.pl, należącej do renomowanego dostawcy szaf i drzwi przesuwnych. Kupując w takich właśnie, firmowych salonach, możemy zwykle liczyć na:

  • kontakt z fachową obsługą, dokładnie znającą sprzedawany asortyment,
  • stosunkowo niskie ceny i wysoką jakość,
  • szybką dostawę zamówionych mebli do naszego domu.

Wszystko to sprawia, że zakupy w salonie, działającym pod marką producenta mebli, są obecnie coraz popularniejsze.

Jak wygląda asortyment sklepu z meblami?

Oprócz jakości i ceny sprzedawanych w danym salonie mebli ważny jest również dostępny asortyment. Wiele sklepów (zwłaszcza tych internetowych) koncentruje się na jednej tylko grupie produktów, najczęściej wybierając konkretny ich styl. Bez problemu znajdziemy więc dziś salony z meblami nowoczesnymi, tradycyjnymi lub rustykalnymi. Ma to swoje zalety: klient o jasnych i sprecyzowanych potrzebach znajdzie w wyspecjalizowanym sklepie dokładnie takie meble, jakie chciałby uwzględnić w wystroju swego domu. W przypadku osób, które dopiero zastanawiają się nad przyszłą stylistyką wnętrza, może to jednak rodzić problemy – trzeba odwiedzić kilka miejsc, by dokonać właściwego wyboru.

Co wchodzi w skład asortymentu w salonie z meblami?

Zwroty, reklamacje i obsługa klienta

Warto też wybrać sklep, który zapewni nam odpowiedni poziom obsługi posprzedażowej. Trzeba bowiem pamiętać, że mebel – podobnie zresztą jak każdy inny produkt – może okazać się wadliwy. Biorąc to pod uwagę, warto przy wyborze salonu uwzględnić:

  • politykę zwrotów i reklamacji – niektóre sklepy są w tej kwestii bardziej liberalne od innych;
  •  oferowany okres gwarancji;
  •  sposób organizacji napraw w ramach serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego.

Warto też stawiać na placówki handlowe, które dostarczają towar pod wskazany przez nas adres zarówno w przypadku jego zakupu, jak i po naprawie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *