Skip to main content
Krzywa przegroda nosa - plastyka nosa, operacja

Czy mam krzywą przegrodę nosową? Kiedy zdecydować się na operację plastyczną nosa?

Oddychanie przez nos jest bardzo ważne. Nos dzięki swojej konstrukcji oczyszcza wstępnie powietrze z drobnoustrojów, chroniąc drogi oddechowe przed infekcjami, ogrzewa je oraz odpowiednio nawilża. Niestety wiele osób ma problemy z oddychaniem przez nos, a częstym tego powodem jest skrzywiona przegroda nosowa, która utrudnia branie wdechu i wpływa na sam komfort oddychania. W takim wypadku warto zastanowić się nad odpowiednią korekcją.

Kiedy przegroda jest do skorygowania?

Wbrew pozorom krzywa przegroda nosowa nie jest rzadkością. Wiele osób ma ją w pewnym stopniu skrzywioną lub zdeformowaną. Do zmiany kształtu bardzo często dochodzi już w czasie naturalnego porodu, jednak z czasem przegroda wraca na swoje miejsce. Również urazy mechaniczne mogą wpłynąć na jej kształt. W czasie dziecięcych zabaw, czy też aktywności fizycznych nietrudno jest o wszelkiego rodzaju kontuzje, w tym wszelkiego rodzaju urazy w obrębie twarzy.

W przypadku, gdy przegroda po urazie nie wraca do swojego naturalnego kształtu i sprawia trudności w oddychaniu, niezbędna jest wizyta u lekarza i konsultacja pod kątem operacyjnego jej wyprostowania.

Na czym polega prostowanie przegrody?

Operacja przegrody nosa wiąże się z ingerencją w wewnętrzne struktury nosa. Odbywać się może pod znieczuleniem ogólnym lub miejscowym. Chirurg nacina błonę nosa w taki sposób, by dostać się do zdeformowanej tkanki chrzęstnej i usunąć elementy, które wpływają na niewłaściwe uformowanie przegrody.

Po przeprowadzeniu zabiegu stosuje się rozpuszczalne szwy i zakłada specjalne silikonowe płytki, których zadaniem jest utrzymanie przegrody we właściwym kształcie do czasu wygojenia oraz zapobiegnięcie powstawaniu krwiaków. Sam zabieg nie jest skomplikowany, a rekonwalescencja przebiega szybko. Blizny po operacji pozostają praktycznie niewidoczne.

Krzywa przegroda nosowa po operacji i przed

Czy prostowanie przegrody nosowej jest bezpieczne?

Zgodnie z informacjami zawartymi na stronie https://www.medonet.pl/choroby-od-a-do-z/choroby-nosa–gardla–uszu-i-krtani,krzywa-przegroda-nosowa—przyczyny–objawy–leczenie–operacja,artykul,16872306.html, zabieg prostowania przegrody nosowej jest w pełni bezpieczny i ma bardzo pozytywny wpływ na stan zdrowia osób, które się jej podjęły. Szczególne odczuwalne efekty będą w przypadku osób, które mają problemy z częstymi infekcjami dróg oddechowych, ponieważ dzięki możliwości swobodnego oddychania przez nos będą mogły uchronić organizm przed dostawaniem się do organizmu różnego rodzaju patogenów.

Korekcja nosa i przegrody

Wiele osób pyta, czy przy prostowaniu przegrody nosowej można wykonać również operację poprawiającą wygląd całego nosa. Jest to jak najbardziej możliwe, ponieważ wtedy przeprowadza się samo prostowanie przegrody w sposób otwarty, umożliwiający wykonanie plastyki całego nosa. Ze względu na atrakcyjne ceny coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie, ponieważ łączy ono zabieg umożliwiający przywrócenie drożności nosa z poprawieniem jego estetyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *