Skip to main content
Biuro rachunkowe czy księgowa dla firmy?

Księgowa czy biuro rachunkowe? Na co się zdecydować? Odpowiadamy!

Istnieją na tym świecie pewne rzeczy, od których nie ma ucieczki. Należą do nich, chociażby tak bardzo uwielbiane przez wszystkich podatki. Coroczne rozliczenie z Urzędem Skarbowym często może być powodem wielu problemów. Znacznie gorzej sytuacja kształtuje się w przypadku osób, które prowadzą działalność gospodarczą, ponieważ ilość obowiązków związanych z księgowaniem faktur, jest naprawdę duża. Odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku są usługi prowadzenia księgowości. Z kim nawiązać współpracę — z księgową? A może z biurem rachunkowym?

Czyją ofertę wybrać? Księgowa kontra biuro rachunkowe

Korzystanie z usług księgowej, czy biura rachunkowego szczególnie często bywa obiektem zainteresowania przedsiębiorców. Prowadzenie firmy wymaga skrupulatnego zarządzania finansami, dlatego często powierza się kontrolę nad fakturami w ręce profesjonalistów, np. takich jak Biuro Rachunkowe B&N – specjalistów, którzy swoje usługi oferują w Bydgoszczy. Czyje usługi są bardziej opłacalne? Lepiej wybrać współpracę z księgową, czy z biurem rachunkowym? Odpowiedź jest niejednoznaczna… to zależy! Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę takie czynniki, jak wielkość biznesu, ilość faktur do rozliczenia, czy łączną wartość sprzedaży. W zależności od analizy wspomnianych kryteriów warto przeprowadzić szczegółową analizę, która odpowie na pytanie, co bardziej się opłaca.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Zatrudnienie księgowej

Co do zasady, najczęstszą formą współpracy z księgową (lub księgowym) jest zatrudnienie takiej osoby na etat. Dzięki temu mamy w swoim zespole osobę, która cechuje się odpowiednim wykształceniem oraz wiedzą na tematy związane z zarządzaniem finansami, oraz rozliczeniami podatkowymi. W odróżnieniu od dużych biur rachunkowych własna księgowa skupia się wyłącznie na działalności danej firmy, dlatego może przywiązywać znacznie większą uwagę do poprawnego zarządzania fakturami. Minusem są natomiast koszty związane z zatrudnieniem dodatkowego członka zespołu. Oczywiście możemy również ominąć część wydatków poprzez współpracę z księgową, która posiada własną działalność gospodarczą. Wciąż musimy jednak liczyć się z tym, że posiadanie w zespole wykwalifikowanej osoby na wyłączność wymaga comiesięcznego wypłacania odpowiedniego wynagrodzenia.

Współpraca z biurem rachunkowym

Biura rachunkowe skupiają w sobie szerokie grono specjalistów z zakresu finansów i ekonomii. Ogromną zaletą takiej współpracy jest fakt, że zatrudniani przez biuro, księgowi posiadają swoje specjalizacje w danych dziedzinach biznesu. Dzięki temu w ramach jednej usługi możemy skorzystać nie tylko ze standardowego rozliczenia podatkowego, ale także poprosić o poradę, czy przeanalizować kroki, które warto podjąć w ramach optymalizacji firmy. Prowadzenie ksiąg rachunkowych, pełna księgowość oraz zarządzanie kadrami i płacami to lista usług dostępnych pod adresem https://goo.gl/maps/2aY2Z5dbigZiEATT7, w ofercie Biura Rachunkowego B&N.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *