Skip to main content
Dzienny Dom dla Seniora z profesjonalną i empatyczna obsługą

Wybieramy prywatny dom opieki w pobliżu Nowego Sącza

Osoba w podeszłym wieku bardzo często nie jest w stanie funkcjonować samodzielnie. Niestety, zdarza się również, że najbliższa rodzina nie może otoczyć jej odpowiednią opieką. Rozwiązaniem, które należy rozważyć w takiej sytuacji, jest skorzystanie z pomocy domu seniora. W naszym artykule przybliżymy zagadnienia, związane z funkcjonowaniem placówek tego typu. Wskażemy również najlepsze domy opieki w okolicach Nowego Sącza.

Kiedy zdecydować się na dom opieki?

Utrata przez starszą osobę samodzielności to proces długotrwały, uchwycenie momentu, w którym konieczna staje się całodobowa opieka, nie jest więc proste. Jak podaje strona https://holi-care.pl/dom-seniora-nowy-sacz/, najczęściej sygnałem, świadczącym o takiej potrzebie, jest utrata przez seniora zdolności do wykonywania podstawowych czynności życia codziennego. Oczywiście nawet w takiej sytuacji decyzja o przeprowadzce powinna zostać podjęta przez samego zainteresowanego.

Dom opieki z profesjonalną opieką w przyjaznej atmosferze

Zalety prywatnych domów opieki

Jeżeli zdecydujemy się na umieszczenie seniora w domu opieki, możemy wybierać pomiędzy placówką, należącą do państwowego systemu ochrony zdrowia, a prywatną. Specjaliści zalecają zwykle drugie z wymienionych rozwiązań. Wynika to przede wszystkim z faktu,  że ośrodki prywatne są z zasady prowadzone przez osoby, które widzą w nich nie tylko sposób na zarobek, lecz również na pomoc innym. Decydując się na placówkę komercyjną mamy też zwykle możliwość wyboru spośród wielu różnych obiektów, działających w tej branży.

Top 5 domów seniora w okolicach Nowego Sącza

Poniżej prezentujemy zestawienie prywatnych domów opieki, zlokalizowanych w okolicach Nowego Sącza. Tworząc nasz ranking, braliśmy pod uwagę przede wszystkim opinie pensjonariuszy oraz ich rodzin.

1. Prywatny dom opieki Holi-Care

Placówka ta znana jest przede wszystkim z dobrego kontaktu z podopiecznymi — personel dba nie tylko o ich zdrowie, lecz również o samopoczucie, starając się ze wszystkich sił zapewnić im rodzinną atmosferę. Ośrodek ten znajduje się na dodatek w pobliżu lokalnego centrum medycznego, gwarantuje więc całodobowy dostęp do pomocy lekarskiej na najwyższym poziomie. Co ważne, w Holi-Care można wykupić nie tylko opiekę stałą, lecz również rehabilitację po leczeniu szpitalnym lub inny pobyt krótkoterminowy. Ważną cechą tej placówki jest możliwość wyboru spośród różnych typów zakwaterowania — pensjonariusze mogą być umieszczeni zarówno w pokojach jedno-, jak i dwuosobowych.

Prywatny dom opieki Holi-Care - ciepło i komfort dla Seniorów

2. Dom Opieki Samarytanin

Dom Opieki Samarytanin jest nietypowy — prowadzi go wspólnota parafialna. Pensjonariusze mogą liczyć tu zarówno na pociechę duchową, jak i na stałą opiekę wykwalifikowanego personelu medycznego i pielęgniarskiego. Atutem tej placówki jest też stały kontakt osób starszych z wolontariuszami — młodzieżą z pobliskiej szkoły. Rozwiązanie to pozwala na utrzymanie umiejętności interpersonalnych seniorów oraz zapewnia im łączność ze współczesnym światem.

Dom Opieki Samarytanin z indywidualnym podejściem do Seniorów

3. Pogodne Dni — Dom Seniora

Dom Seniora Pogodne Dni położony jest na dużej, odpowiednio zabezpieczonej działce. Pensjonariusze mogą tu spacerować po ogrodzie, uprawiać rośliny lub wypoczywać na tarasie. Ośrodek oferuje możliwość zakwaterowania w pokojach 1-, 2- i 3-osobowych, zapewnia przy tym całodzienne wyżywienie (5 posiłków), stałą opiekę pielęgniarską oraz dostęp do obszernej biblioteki i bieżącej prasy.

Pogodne Dni – Dom Seniora — troska i wsparcie na wysokim poziomie

4. Rodzinny Dom Opieki Staś

Placówka ta oferuje zarówno opiekę stałą, jak i okresową. Ciekawą opcją jest tu możliwość organizacji pobytu dziennego (w godzinach od 7:00 do 19:00). Cechą, wyróżniającą ten ośrodek na tle innych, jest rozbudowane zaplecze rehabilitacyjne, pozwalające na powrót do sprawności m.in. po operacjach i długotrwałych hospitalizacjach. Obiekt zapewnia nie tylko opiekę wykwalifikowanego personelu pielęgniarskiego, lecz również całodobowy nadzór lekarzy.

Rodzinny Dom Opieki Staś — troskliwe środowisko dla komfortowej starości

5. Dzienny Dom Seniora

Dzienny Dom Seniora to inicjatywa, nastawiona nie tylko na zapewnienie osobom starszym opieki, lecz również na ich aktywizację i udzielenie wsparcia w trudnym okresie życia. W ramach usług organizowane są tu m.in. wyjścia do parku, wizyty specjalistów z różnych dziedzin oraz zajęcia kulinarne. Celem jest przede wszystkim zagwarantowanie seniorom towarzystwa rówieśników oraz stworzenie im możliwości ciekawego spędzenia czasu.

Dzienny Dom Seniora — profesjonalna i empatyczna obsługa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *