Skip to main content
skup samochodów powypadkowych

Uszkodzony samochód – jak go sprzedać?

Sytuacje, w których nasz samochód ulega poważnemu uszkodzeniu lub awarii, nie należą do rzadkości. Z punktu widzenia kierowcy najgorsze są te usterki, które dotyczą silnika. Koszt ich naprawy często powoduje, że remont staje się nieopłacalny. Jak postąpić w takiej sytuacji?Skup aut - Bart Skup aut za gotówkę

Jak postąpić, gdy silnik samochodu dozna poważnego uszkodzenia?

W przypadku poważnego uszkodzenia silnika jedynym wyjściem jest często jego wymiana. Trzeba jednak zauważyć, że koszt tego akurat podzespołu bywa niekiedy wyższy od ceny rynkowej całego pojazdu. Czyni to często naprawę nieopłacalną. Jeżeli uszkodzenie nie jest skutkiem zużycia, lecz kolizji drogowej, można liczyć na sfinansowanie remontu przez ubezpieczyciela. Ta sytuacja również może generować pewne problemy, wśród których na pierwszym miejscu wymienić należy zaniżenie ceny naprawy, oszacowanej przez likwidatora szkód. Oceniając opłacalność remontu warto sięgnąć więc w takiej sytuacji po opinie niezależnych fachowców.

Co zrobić z niesprawnym samochodem?

Jednym z podmiotów, który może pomóc w przypadku poważnej awarii samochodu, jest AUTO-BART, z którego ofertą możecie zapoznać się wchodząc na stronę https://auto-skup24.pl/oferta/skup-aut-hel – firma od lat działa na rynku aut używanych. Fachowa opinia jego niezależnych ekspertów pomoże w oszacowaniu opłacalności różnych wariantów naprawy lub zbycia pojazdu. Trzeba bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że w wielu wypadkach pozbycie się samochodu będzie najlepszym rozwiązaniem. Nie zawsze musi to oznaczać jego kasację. Jeżeli ma on jakąkolwiek wartość rynkową – można go bez problemu sprzedać do skupu.

skup samochodów powypadkowych

Jak działa skup samochodów?

Podmioty, takie jak Bart Skup aut za gotówkę, z siedzibą na ul. Świętopełka 84, 84-230 Rumia (Tel: 505 770 999) chętnie nabywają uszkodzone pojazdy, w tym nawet takie, których naprawa jest już nieopłacalna. Najczęściej traktują one tego typu samochody jako źródło wartościowych części zamiennych. Z punktu widzenia posiadacza auta nie jest to jednak szczególnie istotne. Ważna jest możliwość szybkiego przeprowadzenia transakcji i pozbycia się problemu, związanego z utrzymaniem niesprawnego samochodu. Trzeba bowiem zaznaczyć, że procedura oględzin pojazdu i zawarcia umowy może zająć zaledwie kilka godzin, licząc od momentu zgłoszenia się właściciela do skupu.

Jak wygląda sprzedaż samochodu w skupie?

Pierwszym etapem procesu sprzedaży jest kontakt klienta ze skupem. Następuje po nim ocena wartości samochodu, połączona z jego oględzinami. Odbywa się ona zwykle w miejscu wskazanym przez sprzedającego, co jest niezwykle istotne dla posiadaczy samochodów uszkodzonych. Jeżeli zaproponowana cena odpowiada właścicielowi – dochodzi do podpisania umowy i zapłaty. Najczęściej wybierana jest gotówkowa forma płatności, jednak istnieje również możliwość uregulowania należności przelewem na konto. Transportem uszkodzonego lub zepsutego pojazdu zajmuje się skup aut, dzięki czemu cała transakcja odbywa się bezproblemowo z punktu widzenia sprzedającego.

Komentarzy (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *