Skip to main content

Terapia psychologiczna – jak pomóc sobie i bliskim?

Zdrowie psychiczne to bardzo ważny aspekt. Dzięki odpowiedniemu oraz zdrowemu podejściu do życia łatwiej osiągać wszelkiego rodzaju sukcesy oraz cieszyć się każdą chwilą. W obecnych czasach jednakże rodzi się coraz większy problem z samoakceptacją oraz zrozumieniem świata zewnętrznego. Stan taki nie sprzyja codziennemu postępowaniu, myśleniu czy odczuwania poszczególnych przeżyć. Jak temu zapobiec?

Psycholog Ktarazyna Stefaniak w trakcie pracy

Jak odważyć się na wizytę u psychologa?


Spotkania ze specjalistą mogą przynieść wiele korzyści. Dzięki odpowiednio prowadzonym rozmowom oraz zastosowaniu prawidłowo dobranych metod, można zajrzeć w głąb umysłu pacjenta, jak również rozwiać wiele jego wątpliwości. W obecnych czasach wizyta u psychologa może odbywać się na wiele sposobów. Dla osób, które nie są gotowe na spotkanie z fachowcem twarzą w twarz, Psychoterapeuta – Mokotów Katarzyna Stefaniak udostępnia spotkania online lub rozmowy telefoniczne. Jest to pierwszy krok do podjęcia tego rodzaju działania. Dla mniej odważnych możliwa jest również rozmowa za pomocą komunikatorów w formie czatu. Pierwsze spotkania mogą być trudne, jednak z biegiem czasu pacjent poczuje się bardziej komfortowo i może zapragnie zorganizować terapię w towarzystwie psychologa.

Jak wygląda tego rodzaju spotkanie?


Podczas profesjonalnej terapii psychologicznej poruszane są wielorakie tematy. Specjalista stara się poznać obecne myślenie osoby potrzebującej pomocy, jej przeszłość, zdarzenia, które mogły wpłynąć na głowę, myślenie i odczucia, wykrycie traum i wszelkich bojaźni, jak również poznanie planów na przyszłość. Warto jednak pamiętać iż terapia będzie skuteczna, tylko wtedy jeśli pacjent będzie szczery z psychologiem, a także sam będzie wyrażał chęć do tego, by mu pomóc. Ważne tutaj jest zaangażowanie z obydwu stron. Jeśli szukasz sprawdzonego psychoterapeuty, tutaj znajdziesz lokalizację gabinetu Katarzyny Stefaniak, wraz z opiniami.

Wizyta u psycholog Katarzyny Stefaniak

Pierwsza wizyta – praktyczne rady


Do pierwszej wizyty u psychologa warto również odpowiednio się przygotować. Ułatwi to kontakt ze specjalistą, jak również przyniesie większa pewność siebie. Warto jasno określić przyczynę spotkania? Zapisać własne spostrzeżenia oraz wymienić oczekiwania i potrzeby. Na pierwszym spotkaniu psycholog zbierze ważne informacje, ja również przeprowadzi szczegółowy wywiad, po którym będzie mógł postawić diagnozę. Dzięki temu w precyzyjny sposób może ustalić plan działania i dobrać odpowiednią metodę terapii.


Warto więc zebrać w sobie siły i zapisać się na pierwszą wizytę. Choć dla wielu osób opór, niechęć lub wstyd są większe od chęci zmiany własnego życia, to warto zebrać odwagę i wybrać najbardziej komfortowy sposób spotkania ze specjalistą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *