Skip to main content

Czy warto zostać kierowcą Ubera?

Chyba każdy marzy o pracy, w której przestałby być od kogokolwiek zależny i nie miałby już nas sobą ani szefa, ani menadżera, ani żadnego innego pracownika. A wbrew pozorom nietrudno coś takiego znaleźć. W końcu właśnie taką możliwość daje wszystkim chętnym firma Uber, która bardzo szybko spopularyzowała się na polskim rynku. Dziś niemalże każdy od czasu do czasu korzysta z jej praktyczny usług. Ale czy praca jako kierowca Uber się opłaca i czy warto ją wykonywać? No i jak w ogóle się za nią zabrać, czyli co należy zrobić, aby zostać takim kierowcą i zacząć zarabiać na przewożeniu pasażerów?

Praca jako kierowca uber za pośrednictwem OnlyGo

Uber a tradycyjne taksówki

Ze stale wzrastającej popularności firmy Uber jedynie taksówkarze nie są zadowoleni. Wielokrotnie organizowali zresztą protesty, chcąc doprowadzić do zamknięcia działalności, ale oczywiście nic z tego nie wyniknęło, ponieważ Uber działa legalnie. A to, że oferuje ludziom tańsze i wygodniejsze przewozy na ich warunkach, jest dla nich wyłącznie czymś dobrym. Uber działa w banalnie prosty sposób i to właśnie sprawia, że obecnie wszyscy wolą korzystać z niego niżeli tradycyjnych usług taksówkarskich. Wystarczy ściągnąć odpowiednią aplikację na telefon i już można dzwonić po swojego kierowcę. A czy warto nim zostać? Czy z drugiej strony transakcji to wszystko też wygląda tak pięknie i kolorowo? Kliknij w link i dowiedz się jak zostać kierowcą Uber oraz jak wygląda ten zawód w praktyce.

Kierowca Uber – wymagania

Każdy, kto chciałby zmienić coś w swoim życiu zawodowym albo szuka dla siebie dodatkowego źródła dochodów, na pewno powinien przynajmniej rozważyć tę opcję. No to jak zostać kierowcą ubera? Na stanowisko mogą aplikować osoby, które ukończyły dwudziesty pierwszy rok życia i posiadają prawo jazdy kategorii B. Osoby odpowiedzialne za rekrutację mają również prawo do sprawdzenia i weryfikacji umiejętności oraz doświadczenia kierowcy. Ogólna zasada jest taka, że powinien mieć on prawo jazdy od przynajmniej jednego roku. Oczywiście kierowcy Uber muszą też dysponować bezpiecznymi pojazdami. Ważne jest to, aby znajdowało się w nich przynajmniej pięć miejsc oraz by auto nie miało więcej niżeli piętnaście lat. Brak samochodu również nie stanowi przeszkody do kariery jako kierowca, ponieważ istnieją firmy jak onlygo.pl, które wypożyczają kierowcom samochody.

Kierowca uber zatrudniony przez OnlyGo

Czy warto?

Jak najbardziej tak. Większość osób nie traktuje zresztą tej pracy jako jedynego czy tym bardziej głównego źródła dochodów. Dla wielu jest to szansa na pozyskanie dodatkowego zastrzyku gotówki, który każdemu się przecież przyda. Kierowcy Uber sami zarządzają swoim dniem pracy i sami decydują o tym, kiedy chcą jeździć. Mogą więc połączyć taką dodatkową pracę ze swoimi „zwykłymi” obowiązkami – czy to zawodowymi, czy to osobistymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *