Skip to main content
Programy ERP

Jak odnieść sukces w sieci?

Wszyscy marzą o tym, by ich biznes przyniósł oczekiwany sukces bez dużych nakładów pracy. W erze cyfryzacji, doskonałym sposobem na zarabianie jest e- biznes. Wiele osób chwali sobie ten sposób zarobkowania, gdyż dzięki niemu stają się w pełni niezależni finansowo oraz nie mają nad sobą szefostwa.

Systemy ERP i CRM w firmie

Czym tak naprawdę jest e-biznes, co powinniśmy o nim wiedzieć?

Biznes elektroniczny zaczął się rozwijać od 1995 r., opiera się na rozwiązaniach teleinformatycznych, ze szczególnym uwzględnieniem aplikacji internetowych. Z biznesem elektronicznym, powiązane są również inne pojęcia, takie jak e-commerce, e-enterprise, e- society, e- economy, e- government oraz e-banking i e-learning.

Dlaczego warto postawić na e-biznes?

Możemy pracować zdalnie w domu, bez potrzeby wynajmu powierzchni użytkowej. Inwestując w reklamę, zapłacimy o wiele mniej pieniędzy, niż miałoby to miejsce, gdybyśmy chcieli reklamować firmę w tradycyjnej formie. Nasza reklama będzie możliwa poprzez e-mail, treści na blogu, czy przez stronę internetową. Tworzymy nasz e-PR, przy pomocy komunikatorów elektronicznych. Wykorzystujemy sieć, by skutecznie poprowadzić marketing internetowy. Biznes może być prowadzony samodzielnie, nie musimy inwestować w pracowników, odpadają koszty związane z ich zatrudnieniem. Na stronie www.jkorion.pl znajdziesz praktyczne porady odnośnie inteligentnego zarządzania firmą przy pomocy dostępnych technologii.  Wraz z rozwojem firmy, możemy pomyśleć o zatrudnieniu pracowników, głównie na umowy: zlecenie oraz o dzieło. Towary, które oferujemy są wystawiane 24h/7 dni w tygodniu. Nasz rynek zbytu może obejmować cały świat, podczas gdy w biznesach stacjonarnych zwykle grono odbiorców okrojone jest do najbliższego otoczenia.

Jak prowadzić z e-biznes?

Kluczem każdego biznesu jest dobrze zaprojektowania strona internetowa lub sklep internetowy. Musimy stworzyć doskonałą domenę, gdyż od niej niezwykle wiele zależy, zgodnie z tym co opisał ekonomista Maciej Dutko, kiedy strona jest odpowiednio zaprojektowana to  mamy biznes, który jest umieszczony na świeczniku. Możemy mieć doskonały biznes, jednak gdy nie potrafimy się rozreklamować, wtedy świat nie dowie się o naszych produktach czy usługach. Domena musi być unikalną wizytówką naszej firmy, która na długo zostanie w pamięci klientów. Należy pamiętać, że także w biznesie stacjonarnym warto wdrażać nowe technologie, które usprawnią pracę firmy. W tym celu warto odwiedzić stronę AR – technologie, informatyka, systemy ERP , gdzie znajdziesz informacje pomocne w efektywnym zarządzaniu Twoją firmą. Znajdujące się na stronie artykuły przybliżą Ci tematykę systemów ERP, CRM i wielu innych nowoczesnych programów dla firm.

Czy e- biznes ma wady?

Do wad należy zaliczyć fakt długiego zdobywania zaufania u klientów, dużą konkurencję, coraz wyższe wymagania naszych klientów, natomiast zalety to elastyczność działań, brak ograniczeń terytorialnych i możliwość zaczęcia bez dużego kapitału.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *