Skip to main content

Malowanie farbą kredową

Farba kredowa to nowoczesne rozwiązanie noszące ratunek zniszczonym meblom. Dzięki kupnie farby odnowienie starych mebli okaże się łatwiejsze i szybsze niż myślisz!

Odnawianie mebli farbą kredową

Matowienie mebli

Farba kredowa jest ciężko dostępnym produktem, dlatego chcąc dać drugie życie swoim meblom, polecamy zakup w sklepie https://www.starenanowe.pl/farba_kredowa.html, specjalizującym się w sprzedaży produktów i doradztwie z zakresu odnawiania mebli. Przed malowaniem powierzchni farbą kredową należy ją odpowiednio przygotować. Przede wszystkim powinna być dogłębnie oczyszczona, ponieważ w innym wypadku farba kredowa nie będzie się trzymać dobrze. Szczególnie ważne jest usunięcie starej powłoki, która się już łuszczy. Warto w tym celu użyć papieru ściernego lub szpachelki z opalarką. W sprzedaży są dostępne również specjalne preparaty, które umożliwiają usunięcie starej powłoki. Należy także pamiętać o dokładnym zaszpachlowaniu wszystkich otworów. Bardzo ważnym etapem jest również zmatowienie mebli. Przy matowieniu najlepiej sprawdzają się papiery ścierne, które posiadają gradację 120-150.

Odłuszczanie powiechnii

Na sam koniec warto użyć wilgotnej, bawełnianej szmatki do wytarcia mebli, żeby całkowicie pozbyć się kurzu oraz reszty zabrudzeń. Jednak to nie koniec przygotowywania powierzchni, ponieważ trzeba jeszcze pamiętać o odtłuszczeniu. Do tego zadania najlepiej nadaje się benzyna ekstrakcyjna lub wysokiej jakości płyn do mycia naczyń, do którego trzeba dodać trochę wody. Zalety farby kredowej są olbrzymie, ale największą z nich jest przyczepność do podłoża. Po nałożeniu farby kredowej jest ona niezwykle wytrzymała i bez większych problemów potrafi się utrzymać na powierzchni nawet przez kilkadziesiąt lat.

Farba kredowa z Stare ma Nowe

Nakładanie farby

Warto pamiętać o tym, żeby dokładnie wymieszać farbę kredową przed użyciem, ponieważ jest bardzo gęsta. Ciekawym rozwiązaniem jest również dodanie wody do farby, w sytuacji kiedy malowanie jest zbyt ciężkie. Żeby zapobiec rozwarstwianiu się farby, należy pamiętać o tym, żeby najpierw zmieszać składniki, a dopiero później wylać zawartość puszki. Farby kredowe zaliczają się do tak zwanych farb niekapiących, dzięki czemu nie trzeba szczególnie zabezpieczać otoczenia. W przypadku zaschniętej farby wystarczy użyć wilgotnej szmatki, żeby ją zetrzeć. Do malowania farbą kredową najlepiej użyć pistoletu natryskowego lub wałka. Jednak w domowych warunkach zdecydowanie lepiej sprawdzi się wałek lub pędzel. Warto również pamiętać, że do malowania pistoletem natryskowym potrzebne są umiejętności, ponieważ w innym wypadku farba będzie nałożona w sposób nierównomierny.

Wykończenie

Malowanie pomieszczeń pozwala zmienić wystrój wnętrza stare na nowe oraz sprawić, że całość prezentuje się lepiej. Jeżeli zależy ci na uzyskaniu zbliżonych efektów do malowania natryskowego to najlepszym rozwiązaniem będzie użycie wałka malarskiego. Po malowaniu powierzchnia powinna być wygładzona za pomocą papieru ściernego. Do farby kredowej stosuje się pędzle syntetyczne oraz naturalne. Pędzle naturalne są znacznie twardsze, a ich włosie ułożone jest w sposób nieregularny. Powierzchnia będzie gładsza, jeżeli do malowania użyte będą pędzle syntetyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *