Skip to main content

Sprzedaż auta do skupu – czy warto?

W dzisiejszych czasach sprzedaż samochodu jest dużo prostsza, niż kilkadziesiąt lat temu. Istnieje bowiem możliwość zamieszczenia oferty sprzedaży na przeróżnych stronach internetowych lub portalach, niektóre osoby decydują się również skorzystać z giełd samochodowych lub komisów. Sprzedawcy, którym przede wszystkim zależy na szybkim zbyciu pojazdu, decydują się często sprzedać auto do skupu. Tego rodzaju rozwiązanie jest wybierane przede wszystkim przez posiadaczy wiekowych samochodów.

Sprzedaż auta do skupu Auto-Bart

Zasady działania skupu aut


Warto jest na początku zapoznać się jak działa skup aut. Zasady są bardzo proste i w znacznym stopniu są analogiczne do tych, które obowiązują w komisach samochodowych. Istotną różnicą jest fakt, iż komis jest jedynie pośrednikiem w sprzedaży naszego pojazdu, natomiast skup aut dokonuje od nas bezpośredniego kupna, jest więc kupującym, co pozwala na uzyskanie gotówki bezpośrednio po zawarciu transakcji.
Zanim odsprzedamy samochód do skupu, powinniśmy sprawdzić opinie w internecie odnośnie ofert firm znajdujących sie w naszej okolicy. Profesjonaliści bowiem odkupią od nas samochód niezależnie od marki, wieku oraz stanu technicznego, musimy mieć jednak świadomość, iż niektóre firmy podejmują selekcję, skupując na przykład pojazdy określonej marki, luksusowe, dostawcze. Jak dowiemy się na stronie firmy AUTO-BART Skup Aut Gdynia, w skupie sprzedać można auta sprawne i powypadkowe. Na rynku, choć jest ich znacznie mniej, znajdziemy również skupy, które przyjmują busy, autobusy oraz przyczepy. Sprzedać auto do skupu mogą również właściciele pojazdów zabytkowych, lecz zajmują sie tym jedynie nieliczne firmy.

Procedura sprzedaży

Jeżeli już zdecydujemy sie sprzedać auto do skupu i pamiętaliśmy o tym aby sprawdzić opinie w internecie na jego temat, wówczas powinniśmy zapoznać się z procedurą sprzedaży. Cały proces rozpoczyna sie od wyceny pojazdu przez skup aut, warto jest wcześniej zorientować się jaka jest rynkowa cena naszego samochodu, wówczas będziemy mogli negocjować zaoferowaną kwotę. Jeżeli już cena zostanie ustalona, wówczas dochodzi do podpisania umowy. Draft jest przygotowywany przez skup aut, a jego forma ma najprostszą z możliwych form. Celem całej procedury jest bowiem jak najszybsza transakcja oraz przekazanie środków. Pieniądze są przekazywane gotówką lub poprzez szybki przelew. Więc jeśli zależy Ci na czasie, nie czekaj – tutaj znajdziesz lokalizację skupu Auto-Bart.

Umowa sprzedaży w skupie auto-bart

Jakie dokumenty będą potrzebne?


Musimy pamiętać również, aby zabrać ze sobą do skupu niezbędne dokumenty. Samochód prywatny, który posiada więcej niż jednego właściciela, wymaga aby podczas sprzedaży byli obecni wszyscy współwłaściciele, wyposażeni w dowody tożsamości. Istnieje również możliwość wystawienia pełnomocnictwa między współwłaścicielami. Oprócz dowodu osobistego musimy posiadać również kartę pojazdu, jego dowód rejestracyjny, polisę OC, komplet kluczyków (najlepiej dwa). Jeżeli mamy taką możliwość, to powinniśmy zabrać ze sobą również dokumenty otrzymane od dealera, takie jak instrukcje obsługi, książki serwisowe, faktury za naprawy, wymienione części, przeglądy okresowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *