Skip to main content
Obrączki z białego złota

Obrączki z białego złota czy tradycyjne – Jakie wybrać?

Zawarcie związku małżeńskiego jest niezwykle doniosłym oraz ważnym wydarzeniem, dlatego tak ważne jest jego perfekcyjne przygotowanie. Musimy między innymi z odpowiednim wyprzedzeniem zarezerwować salę weselną, zaprosić gości, zadbać o oprawę muzyczną, a w przypadku panny młodej kupić suknię ślubną. Niemniej istotną kwestią jest wybór odpowiednich obrączek ślubnych.

Jakie złoto wybrać na obrączki ślubne, białe czy żółte?

Zasadniczo na to pytanie nie jest tak trudno odpowiedzieć, trzeba po prostu zdać się na swój gust. Jednak jeżeli macie problem z podjęciem decyzji w powyższym temacie lub chcecie uzyskać informacje, jakie są różnice pomiędzy białym a żółtym złotem, zapraszamy do lektury!

Obrączki z białego złota

Jakie są zalety i wady obrączek z żółtego złota?

Do zalet należy z pewnością zaliczyć to, iż jest to najbardziej klasyczny i najpopularniejszy kolor wybierany przez przyszłe młode pary. Z tego względu możecie być pewni, że takie pierścionki nigdy nie wyjdą z mody. Ponadto, co jest niezwykle istotne, ten kolor złota, nigdy nie zmienia swojego odcienia. Jeśli chodzi o wady to właściwie dosyć trudno je znaleźć, przeciwnicy żółtego koloru złota mogą uważać go za staroświecki. Dodatkowo, w przypadku osoby noszącej wyłącznie srebrną biżuterię, warto postawić na białe złoto, które nie będzie gryzło się z chętnie noszonymi ozdobami. Oba typy obrączek znajdą Państwo w sklepie Jubiler Łodzińscy CH Serenada na stronie: lodzinscy.eu, a także w sklepie stacjonarnym mieszczącym się przy Alei Generała Tadeusza Bora-Komorowskiego 41 w Krakowie (Tel: 721 801 845).

Obrączki ślubne z białego złota

Przeciwnicy obrączek z białego złota wysuwają argument, że białe złoto wygląda jak tańsze srebro. Nie jest to jednak prawdą, ponieważ obrączki z białego złota mają barwę słomkowo-złotą i tym różnią się od srebrzysto-białego koloru srebra. Trzeba wiedzieć, iż określenie „białe złoto” to tylko nazwa potoczna, gdyż biały kolor uzyskuje się po zmieszaniu czystego stopu złota z mieszaniną rozmaitych metali, zawierających dużą ilość palladu lub niklu.

Tak więc: białe czy żółte złoto w obrączkach?

Jeśli zależy nam na tradycyjnym wyrazie, z pewnością wybierzemy żółty odcień, natomiast jeżeli podążamy za modą, to być może zdecydujemy się na obrączki ślubne z białego złota, które aktualnie są najczęściej wybieranymi pierścionkami. Pamiętajmy jednak, że zakup obrączek to nie kupno kolejnego naszyjnika. Obrączki ślubne będziemy nosić przez całe życie, dlatego warto podjąć przemyślaną decyzję – zgodną z Waszym gustem. Ważne jest również to, aby nie kupować obrączek pod wpływem chwilowego impulsu i nie sugerować się wyłącznie obowiązującą modą, czy też artykułami dotyczącymi trendów obowiązujących w biżuterii.

Komentarzy (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *