Skip to main content
Kwas hialuronowy vs botoks

Kwas hialuronowy a botoks – co wybrać?

Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego na stałe wpisały się w oferty klinik medycyny estetycznej. Korzystają z nich głównie osoby między 30 a 40 rokiem życia, choć oczywiście wyjątki od tej reguły również nie budzą już niczyjego zdumienia. Którą substancję warto wybrać, by osiągnąć oczekiwane rezultaty?

Botoks w medycynie estetycznej

Czym różnią się kwas hialuronowy i botoks?

Pomimo tego, że substancje te są czasem mylone ze sobą, w rzeczywistości różnice pomiędzy nimi są dość znaczące. Toksyna botulinowa, bo tak w medycynie estetycznej jest nazywany botoks, blokuje uwalnianie się acetylocholiny, odpowiedzialnej za przekazywanie impulsów pomiędzy nerwami a mięśniami. W ten sposób mięśnie zostają uśpione, a więc przestają się kurczyć. To z kolei prowadzi do oczekiwanych zmian w wyglądzie naszej twarzy. Więcej o możliwościach tej wyjątkowej substancji przeczytać można na stronie botoksgdynia.pl, gdzie zamieszczono szereg argumentów, przemawiających za wykorzystaniem toksyny botulinowej w medycynie estetycznej. Z kolei kwas hialuronowy występuje w naszym organizmie w sposób całkowicie naturalny, wpływając na prawidłowe funkcjonowanie skory. Wraz z biegiem lat poziom kwasu hialuronowego zanika, co odbija się na naszym wyglądzie. Dlatego też zabiegi, wykorzystujące kwas hialuronowy, są przeznaczone dla osób, które pragną przywrócić swojej skórze dawny blask i młody wygląd.

Do czego wykorzystywane są kwas hialuronowy i botoks?

Toksyna botulinowa to idealne rozwiązanie w przypadku zabiegów, mających na celu redukcję zmarszczek mimicznych. Dzięki niej bruzdy znacząco się wygładzają, a skóra nabiera blasku. Botoks sprawdza się także w profilaktyce przeciwzmarszczkowej. Wbrew powszechnej opinii, nie jest on natomiast wykorzystywany do powiększania czy modelowania ust. Temu służy bowiem kwas hialuronowy. Jego celem jest przede wszystkim niwelowanie oznak starzenia, a także likwidowanie różnego rodzaju deficytów, związanych ze szkodliwym oddziaływaniem promieni UV. Tak więc zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego dotyczą takich problemów, jak opadające policzki, linia marionetki czy też zmarszczka palacza.

Kwas hialuronowy vs botoks

Którą substancję wybrać?

To jedno z pytań, na które nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Substancje te, pomimo doskonałych efektów, znacząco różnią się między sobą. Jak czytamy w artykule Co jest lepsze, kwas hialuronowy czy botoks?, kwas hialuronowy stanowi doskonałe rozwiązanie na zmarszczki, które już pojawiły się na skórze. Rolą botoksu natomiast jest zablokowanie mięśnia, znajdującego się pod skórą i odpowiadającego za powstawanie zmarszczek mimicznych. Można uznać, że kwas hialuronowy jest odpowiedzią na potrzeby osób ze zmianami starczymi w zaawansowanym stanie, zaś botoks wychodzi naprzeciw tym, którzy zmagają się ze zmarszczkami mimicznymi lub też chcą zastosować profilaktykę przeciwstarzeniową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *